Amazon Music z 55 milionami aktywnych użytkowników

Amazon pochwalił się statystykami swojego serwisu streamingowego Amazon Music. Do Spotify jeszcze daleko, ale liczby robią wrażenie.

Serwisy streamingowe są jednym z wielu odkryć XXI wieku. Na przestrzeni ostatnich lat sposób, w jaki słuchamy muzyki znacząco się zmienił. Nie trzeba już pobierać plików .mp3 z sieci i manualnie wgrywać ich na telefon komórkowy/odtwarzacz muzyki. Również płyty kompaktowe odchodzą w niepamięć, choć należy zwrócić uwagę na wracajcie do mody winyle.

Amazon Music z 55 milionami aktywnych użytkowników

Źródło: amazon.com

Obecnie najłatwiej słuchać muzyki za pomocą serwisu streamingowego. Za pomocą niewielkiej miesięcznej opłaty uzyskujemy dostęp do niemalże nieograniczonej dyskografii na wyciągnięcie ręki. Wystarczą jedynie dane pakietowe, które obecnie są tanie i łatwo dostępne, a posiadając trochę miejsca na dysku można sciągnąć ulubione piosenki do pamięci urządzenia.

W chwili obecnej największymi serwisami z muzyką jest Spotify i Apple Music. Pierwszy z nich ma aż 113 milionów płatnych użytkowników oraz niespełna 250 milionów aktywnych kont.

Najnowsze informacje pokazują, że Apple i Spotify mają się czego bać. Amazon nie próżnował, a jego usługa Amazon Music posiada już 55 milionów użytkowników.

Wiadomość o ilości aktywnych subskrybentów została podana przez Steve'a Boom'a - wiceprezesa Amazon Music, który powiedział

Jesteśmy dumni, że osiągnęliśmy ten niesamowity kamień milowy i jesteśmy przytłoczeni reakcją naszych klientów na Amazon Music. Nasza strategia jest wyjątkowa i, jak wszystko, co robimy w Amazon, zaczyna się od naszych klientów. Zawsze koncentrowaliśmy się na poszerzaniu rynku streamingu muzycznego, oferując słuchaczom niezrównany wybór, ponieważ wiemy, że różni słuchacze mają różne potrzeby.

Według analityków rynkowych Amazon Music zyskało wielu użytkowników w tak krótkim tempie, ponieważ usługa jest bardzo elastyczna i wszechstronna. Amazon Music oferuje więcej opcji wyboru subskrypcji, niż Apple Music oraz Spotify. Dzięki temu każdy może wybrać plan, który w pełni spełnia jego oczekiwania. Amazon Music oferuje taryfy z normalną oraz wyższą jakością dźwięku tak, jak popularny swego czasu w naszym kraju Deezer.

Źródło: ubergizmo.com