Amazon Prime Air - towar do 30 minut od zamówienia

Amazon Prime Air to ambitny projekt giganta e-handlu, który ma na celu dostarczenie towaru kupującemu do 30 minut od momentu zamówienia. Transport odbywać się będzie drogą powietrzną.

Pierwszego informacje o tym rozwiązaniu pojawiły się już dwa lata temu, a ponieważ od tego czasu projekt poszedł do przodu, Amazon zaprezentował światu więcej szczegółów na temat planowanej usługi. Drony ważą ok. 25 kg, mają zasięg do 50 mil (czyli ok. 80 kilometrów), a lecą ze średnią prędkością 55 km/h. Wznoszą się na wysokości 120 metrów nad powierzchnią ziemi. Wyposażono je w zaawansowaną technologię, która odpowiada za bezpieczny start, lot i lądowanie drona. Poniższy film pokazuje, jak będzie to działać w praktyce.

Amazon nie ma jeszcze określonej daty wprowadzenia usługi dostarczania towarów dronami. Nad rozwojem niezbędnych technologii pracują centra firmy w USA, Wielkiej Brytanii oraz Izraelu. Wiadomo na pewno, że dostarczanie dronami zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych, gdzie jest najwięcej punktów dystrybucyjnych Amazona.