Amazon Prime Day 2021 był sukcesem dla mniejszych biznesów

Mniejsze i średnie przedsiębiorstwa cieszyły się ogromnym wzrostem sprzedaży podczas tegorocznego wydarzenia Amazon Prime Day 2021.

Amazon Prime Day 2021 okazał się sukcesem dla mniejszych sprzedawców.
Źródło: rupixen.com / Unsplash

Amazon Prime Day 2021 okazał się sukcesem dla mniejszych sprzedawców.

Źródło: rupixen.com / Unsplash

Jak podaje gigant e-commerce, podczas tegorocznego wydarzenia Amazon Prime Day, małe i średnie przedsiębiorstwa zaobserwowały największy w historii dwudniowy okres sprzedaży. W ciągu dwóch tygodni poprzedzających wydarzenie, klienci wydali 1,9 miliarda dolarów na produkty oferowane przez małe firmy w okresie promocji "Wydaj 10 funtów, otrzymaj 10 funtów" na całym świecie - co stanowi wzrost o 100% rok do roku w porównaniu z promocją Prime Day przeprowadzoną rok wcześniej.

Liczba użytkowników usługi Amazon Prime wciąż rośnie, ponieważ wielu z nich zdecydowało się na nią po pandemii koronawirusa, aby skorzystać ze zniżek internetowych w ramach Prime Day. Członkowie w 20 krajach zakupili ponad 250 milionów przedmiotów w ciągu 48-godzinnego okresu sprzedaży, co dało najwyższą w historii kwotę wydaną od czasu rozpoczęcia Prime Day w 2015 roku.

Zobacz również:

Amazon Prime Day
Źródło: Amazon

Amazon Prime Day

Źródło: Amazon

W oficjalnej informacji od Amazon, czytamy:

Po raz pierwszy podczas Prime Day zaoferowaliśmy promocję podwójnej darowizny poprzez naszą inicjatywę charytatywną AmazonSmile. Dzięki temu więcej klientów z Wielkiej Brytanii dokonało zakupów za jej pośrednictwem niż kiedykolwiek wcześniej. W tym roku Prime Day był również dobrą wiadomością dla małych firm, z jeszcze większą liczbą klientów niż w zeszłym roku, którzy skorzystali z naszej promocji 'Wydaj 10 funtów, otrzymaj 10 funtów', zapewniając bardzo potrzebny impuls dla sprzedawców małych firm w całym kraju.

Najnowsze dane z Amazon oferują również unikalne spojrzenie na najlepiej sprzedające się produkty i kategorie na całym świecie. Najlepiej sprzedającymi się kategoriami były narzędzia, uroda, odżywianie, opieka nad dziećmi, elektronika (w tym urządzenia Amazon), odzież i produkty gospodarstwa domowego. Tymczasem ulubione produkty Prime Day na całym świecie obejmowały iRobot Roomba 692 Robot Vacuum, Keurig K-Slim Coffee Maker, Apple Cider Vinegar Gummy Vitamins by Goli Nutrition i Crest 3D White Professional Effects Whitestrips.