Amazon TV wkroczył do Europy

Po drugiej stronie oceanu znają już Amazon TV, a teraz wkracza on do Europy, gdzie pojawił się równocześnie w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Czy ma szansę dotrzeć również do Polski?

Pierwotnie debiut na Wyspach miał mieć miejsce 25 września, więc wypadło prawie miesięczne opóźnienie. Zestaw w UK będzie kosztuje 79 funtów (czyli około 400 złotych) i oferuje dostęp do BBC iPlayer, BBC News, BBC Sport, Demand 5, Sky News, Curzon Home Cinema, a także serwisów sieciowych jak Netflix, Prime Instant Video, Amazon Instant Video, Spotify i YouTube. W Wielkiej Brytanii ma konkurencję w postaci Chromecast i Now TV Box, jednak te nie oferują gier na Androida, co umożliwia Amazon TV, do którego można nawet dokupić dedykowany kontroler.

W Niemczech zestaw zaoferuje oczywiście lokalne stacje, jak np. Spiege.TV. W Polsce póki co sprzedaż zestawu nie jest zaplanowana, jednak Amazon chce zaczekać na wyniki sprzedaży zestawu, aby zdecydować o kolejnych krokach ekspansji. Na razie będzie mogło skorzystać z Amazon TV wielu naszych rodaków, którzy na co dzień mieszkają i pracują w Wielkiej Brytanii oraz Niemczech. To interesujące połączenie dekodera z konsolą do gier współpracuje ze wszystkimi nowoczesnymi telewizorami typu Smart, o których piszemy w osobnym artykule.