Amazon UK - wzrost sprzedaży kijów bejsbolowych

W ciągu ostatnich 24 godzin wzrost sprzedaży kijów bejsbolowych na stornie Amazon.co.uk wzrósł o 6 000 procent. Ma to związek z zamieszkami w Wielkiej Brytanii, ale trudno ustalić, czy kije kupowane są do wykorzystania w zamieszkach, czy do obrony. Raczej nie jest to nagły wzrost zainteresowania bejsbolem na wyspach.

Najpopularniejszy kij, aluminiowy Rucanor za nieco ponad 17 funtów, stał się 105 najpopularniejszym przedmiotem z działu sportowego w Amazon.co.uk. Jeszcze 24 godziny wcześniej znajdował się on na 6 974 miejscu.

Niektórzy mówią, że kij bejsbolowy może być wykorzystany jako broń do ataku na cudze mienie, inni natomiast zauważają, że może też służyć do obrony własności prywatnej i członków rodziny w przypadku ataku napastników.

Zobacz również:

  • Zobacz najlepsze promocje na iPhone! [Aktualizacja 02.12.2021]
  • Wielka nowość od Apple to REJI - nowy sposób na walkę z rasizmem

Niektóre osoby domagają się, by Amazon czasowo usunął kije bejsbolowe ze swojej oferty i nie dostarczał ich klientom. Inni jednak oponują mówiąc, że kije powinny zostać w sprzedaży, by dać właścicielom domów przynajmniej jakąś możliwość obrony.

Niezależnie od tego, kto używa tych kijów bejsbolowych, trzeba przyznać, że dostarczanie broni ludziom na pewno nie rozwiąże sprawy zamieszek w Londynie i innych miastach, a może jeszcze pogorszyć sytuację. Z drugiej strony kij, bejsbolowy jest legalnym i ogólnodostępnym sprzętem sportowy. Sytuacja jest skomplikowana, a i decyzja, jaką podejmie Amazon nie każdemu przypadnie do gustu.