Amazon Video i Amazon Prime w Polsce. To świetnie, pomogą w walce z piractwem

Kolejny duży serwis streamingu wideo wchodzi do naszego kraju. Mamy do dyspozycji coraz więcej opcji na legalne, tanie oglądanie filmów i seriali. Jeśli jeszcze nie odinstalowaliście klienta torrentów, może najwyższy czas to zrobić?

Amazon Prime

Netflix kontra The Pirate Bay

Jakiś czas temu zwróciło moją uwagę, że szefowie Netfliksa, gdy wypowiadają się o piractwie, nie są jakoś przesadnie agresywni. Nie słyszałem, żeby objęli patronatem akcje nalotu policji na mieszkania ludzi, którzy ściągnęli jeden odcinek „House of Cards”.

Amazon Video i Amazon Prime w Polsce. To świetnie, pomogą w walce z piractwem

Netflix

Wręcz przeciwnie, mówią ze spokojem, że gdy zaproponują widzom wysoką jakość, ci z czasem ją docenią. I wiecie co? To moim zdaniem dobre podejście. Na polski rynek, słynący przecież z wielkiej skali piractwa, wchodzili małymi krokami. Dziś oferują wielką bibliotekę filmów i seriali po polsku, a nawet polskie produkcje.

Amazon stawia na Clarksona

Jeśli spojrzymy tylko na seriale produkowane przez platformy, osobiście uważam że Netflix ma dużo lepszą ofertę niż Amazon.

Ale widzę też, że Amazon dopiero się rozkręca. Wzorem Netfliksa jakiś czas temu zaczął inwestować w duże produkcje. Choćby w „The Man in the High Castle”, serial oparty na książce Philipa K. Dicka pod tym samym tytułem. To opowieść o alternatywnej historii świata, w której to Niemcy wygrali II wojnę światową. Jeszcze go nie widziałem, ale jestem bardzo zainteresowany.

Wejście Amazon Video i Amazon Prime do Polski planowane jest jednak przy okazji innej produkcji. Jak oficjalnie potwierdził na Twitterze polski Amazon, w 200 krajach (w tym Polsce) obejrzymy „The Grand Tour”, czyli nowy show o samochodach dawnych prowadzących kultowe „Top Gear”.

Nie przepadam za humorem Jeremy’ego Clarksona, tematyka motoryzacyjna też nie jest mi bliska, ale cieszę się, że dostaniemy kolejną legalną opcję na oglądanie wideo.

Spekuluje się, że Amazon Video kosztowałby 7,99 euro miesięcznie, a Amazon Prime - 8,99 euro miesięcznie. Moim zdaniem to niedużo, niewiele więcej od biletu do kina. Jednego. No i polski Netflix będzie miał konkurencję, na czym mogą zyskać użytkownicy.

Pirackie serwisy streamingowe

To kolejna krok w stronę normalności. Wciąż dużo u nas nielegalnych stron z filmami, które zarabiają na reklamach czy nawet abonamentach za pakiet premium, a wideo wrzucają bezprawnie albo wręcz powołują się na to, że uploadują je użytkownicy.

Amazon Echo i Alexa: kiedy polska premiera?

W październiku Amazon udostępnił stronę w polskiej wersji językowej, w grudniu udostępni nowe usługi… Co będzie kolejnym krokiem?

Osobiście nie mogę się doczekać, aż pojawi się u nas Amazon Echo z asystentką głosową Alexa, która będzie rozumiała polski.

Amazon Video i Amazon Prime w Polsce. To świetnie, pomogą w walce z piractwem

Amazon Echo

Jak myślicie, uda się przed marcem 2017?