Amazon blisko prezentacji tabletu Kindle

Jest bardzo prawdopodobne, że Amazon zaprezentuje swój pierwszy tablet na zbliżającej się konferencji w Nowym Jorku. Choć zaproszenie na to wydarzenie nie informuje, czego będzie dotyczyło, to jednak firma ta organizuje konferencje prasowe prawie wyłącznie w przypadku wydania nowych urządzeń z serii Kindle.

Amazon Kindle 3

Spotkanie w Nowym Jorku, które odbędzie się 28 września, może być szczególnie ważne, gdyż zanosi się na to, że zostanie na nim zaprezentowany pierwszy tablet firmy Amazon. W przypadku trzeciej generacji czytników Kindle (patrz zdjęcie) nie organizowano, aż tak dużego wydarzenia medialnego, co pokazuje, że tym razem szykuje się coś naprawdę dużego.

Na początku września pojawiły się doniesienia o 7-calowym tablecie Amazon Kindle. Podobno testował go MG Siegler z TechCrunch.com, który podał, że tablet wyposażony jest w mocno zmieniony system Android i skupia się na aplikacjach, filmach, serialach, książkach i muzyce dostępnych w sklepach Amazon. Według doniesień, nie jest on wyposażony w Android Market i aplikacje Google. Między innymi dlatego powstał Amazon Appstore.

Siegler podał, że nazwa tabletu to po prostu Amazon Kindle. Jego cena ma wynosić 250 dolarów, a pierwszy recenzent widzi dla niego szansę nawet w rywalizacji z Padem 2 firmy Apple. Do tej pory jednak, nikomu nie pozwolono na publikację zdjęć nowego tabletu. Amazon ma więc sporo do pokazania na zbliżającej się konferencji.