Amazon (być może) jako pierwszy na rynku zaoferuje darmowe smartfony

O smartfonie Amazona słyszymy od dawna. Z najświeższych spekulacji na jego temat wynika, że być może będzie on oferowany za darmo.

Amir Efrati i Jessica Lessin, byli dziennikarze Wall Street Journal, zamieścili w swoim nowym serwisie bardzo interesujący tekst omawiający "smartfonowe" plany Amazona. Wynika z niego, że ten amerykański gigant nie tylko zamierza wprowadzić na rynek (jeszcze w tym roku) swój własny smartfon (tego typu doniesienia pojawiały się już dawno), ale zaoferować go chętnym konsumentom za darmo, bez konieczności podpisywania umowy z operatorem.

Jaki w tym sens?

Zdaniem dziennikarzy Amazon doszedł do wniosku, że jest w stanie ponieść koszt produkcji smartfonów w zamian za zyski generowane przez oferowane przez siebie treści i usługi. Oznacza to np., że od przyszłego właściciela darmowego smartfona wymagane byłoby przystąpienie do programu lojalnościowego Amazon Prime (79 USD rocznie).

Smartfon Amazona - kikla słów

Z dotychczas pojawiających się spekulacji wynika, że Amazon pracuje nad dwoma smartfonami, z których jeden pozwalać miałby na generowanie obrazu z efektem trójwymiarowości. Oba urządzenia miałyby korzystać z odpowiednio zmodyfikowanego Androida, który nie oferowałby żadnych preinstalowanych aplikacji Google'a. 

AKTUALIZACJA

Rzecznik Amazona oficjalnie zaprzeczył tym doniesieniom.