Amazon (być może) zaprezentuje nowy Kindle Fire już w lipcu

W sieci pojawiły się informacje, z których wynika, że już w przyszłym miesiącu Amazon może wprowadzić do oferty tablet Kindle Fire 2.

Zgodnie z doniesieniami serwisu Cnet, tablet Kindle Fire 2 powinien zostać zaprezentowany przez Amazona już wkrótce, dokładnie 31 lipca.

Niestety jeżeli chodzi o jego możliwości obecnie dostępne informacje są bardzo skąpe. Mówi się jedynie o tym, że zaoferuje 7-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli oraz, podobnie jak pierwsza generacja urządzenia, 8 GB wewnętrznej pamięci flash. Ponadto może dysponować wbudowaną kamerką oraz fizycznym przyciskiem zmiany głośności, co powinno zostać dobrze przyjęte przez wielu narzekających na jego brak użytkowników Kindle Fire.

Zobacz również:

  • 10 dolarów od Amazona za twoje odciski palców

Niestety nie ma też pewnych informacji na temat ceny nowego tabletu Amazona. Wiele jednak wskazuje na to, że zostanie ona ustalona na poziomie 199 USD.

Google atakuje

Warto przy okazji przypomnieć, że już jutro być może ujrzymy najgroźniejszego konkurenta Kindle Fire, czyli pierwszy tablet sygnowany marką Google - model Nexus 7. Jego prawdopodobną specyfikację znajdziecie tutaj.