Amazon.co.uk opóźnia dostawę Nexusa 9, czyli tabletu z Androidem 5.0 Lollipop

Osoby zainteresowane przetestowaniem Androida 5.0 Lollipop na Nexusie 9 mogą poczuć się zawiedzione. Gigant świata e-commerce w postaci brytyjskiego Amazonu przesunął właśnie termin realizacji zamówienia na nowy tablet produkcji HTC.

Nexus 6 i Nexus 9 to zaprezentowanego w połowie minionego miesiąca urządzenia wyprodukowane odpowiednio przez Motorolę i HTC w ścisłym porozumieniu z Google. Większe z tych urządzeń, czyli Nexus 9, to nowy tablet tajwańskiej firmy, który jest pierwszym urządzeniem tego typu wydanym przez HTC od lat. Wygląda jednak na to, że producent nie będzie w stanie dostarczyć na czas premiery Androida 5.0 Lollipop sprzętu, który ma prezentować możliwości nowego oprogramowania Google.

Nexus 9 wzbudza olbrzymie zainteresowanie i to nie tylko ze względu na producenta, który zdecydował się wyprodukować ten sprzęt przy współpracy z Google. Urządzenie jest nietypowe też pod względem specyfikacji. HTC zdecydowało się wykorzystać niemal niespotykany w urządzeniach z Androidem 8,9-calowy wyświetlacz o proporcjach 4:3 zamiast panoramicznych 16:9. Sprzęt napędza dodatkowo nowy procesor Nvidia Logan bazujący na chipie K1, czyli bardzo mocna i mało popularna jednostka.

Zobacz również:

  • Tani tablet dla dzieci 2021/2022 [RANKING]
  • Android 12/Android 12L - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [30.11.2021]
Amazon.co.uk opóźnia dostawę Nexusa 9, czyli tabletu z Androidem 5.0 Lollipop

Wygląda jednak na to, że osoby zainteresowane tym niecodziennym tabletem będą musiały uzbroić się w cierpliwość. W brytyjskim Amazonie pojawiła się właśnie informacja, że realizacja zamówień na Nexusa 9 opóźni się o kilka tygodni. Przewidywany termin wysyłki paczek do klientów końcowych to połowa grudnia i tak naprawdę nie ma pewności, czy w grudniu sytuacja się nie powtórzy.

źródło: androidauthority.com