Amazon.com otwiera sklep spożywczy

Amazon.com oficjalnie poinformował o otwarciu w ramach swojej witryny nowego działu - Grocery. Jak sama nazwa wskazuje, kupujący będą mogli tam znaleźć przede wszystkim artykuły pierwszej potrzeby oraz żywność. Dotychczas, Amazon Grocery dostępne było tylko w wersji Beta i oferowało jedynie produkty nie psujące się. Teraz, klienci mogą tam kupić ciastka, chipsy czy zdrową żywność.

Wydawało się, że sklepy internetowe oferujące produkty spożywcze czasy swojej świetności mają już za sobą. Do historii Internetu przeszła historia dotcomu Webvan, który w czasach pierwszego internetowego boomu próbował sprzedawać żywność i artykuły pierwszej potrzeby przez sieć. Próby te zakończyły się efektowną plajtą, ale - co ciekawe - nie była ona spowodowana brakiem zainteresowania klientów ale przeinwestowaniem. Zarząd Webvana próbował po prostu przenieść do Internetu zasady budowania sieci supermarketów w rzeczywistym świecie. W efekcie, inwestorzy stracili ponad 1,2 miliarda dolarów a serwis został zamknięty.

Amazon.com otwiera sklep spożywczy

Amazon Grocery

Amazon Grocery w testowej wersji wystartował około miesiąca temu. Dostępne były tam jednak tylko produkty o długi czasie przydatności do spożycia oraz artykuły chemii gospodarczej i pierwszej potrzeby (papier toaletowy, podpaski czy ręczniki papierowe). Teraz, wraz z oficjalnym startem pełnej wersji usługi, kupić można także artykuły organiczne.

Więcej: Amazon