Amazon ma sprzedawać swoje smartfony razem z własnym planem taryfowym

Amazon to największy sklep internetowy świata, który co chwila wchodzi na nowe rynki. Po czytnikach ebooków, tabletach i set-top boksie ma przyjść kolej na smartfony. Co ciekawe, tym razem oprócz samego sprzętu firma Jeffa Bezosa ma zaoferować klientom także plany taryfowe razem z telefonami.

Wydawać by się mogło, że po wprowadzeniu tabletów Kindle Fire do oferty Amazonu pojawienie się smartfonów jest tylko kwestią czasu. Gigant rynku e-commerce nie spieszy się jednak z poszerzeniem oferty o telefony komórkowe. W tym roku pojawia się jednak coraz więcej informacji na temat rzekomego Amazon Phone’a.

Według Wall Street Journal telefon sygnowany logiem Amazonu ma trafić do sprzedaży już we wrześniu tego roku. Jak na razie firma założona przez Jeffa Bezosa nie potwierdza ani nie zaprzecza tym informacjom, ale serwis bgr.com publikuje coraz więcej materiałów na temat tego urządzenia. Okazuje się, że wyjątkowy, trójwymiarowy interfejs ma nie być jedynym wyróżnikiem Amazon Phone’a na rynku.

Zobacz również:

Amazon ma sprzedawać swoje smartfony razem z własnym planem taryfowym

Wedle najnowszych plotek Amazon ma wprowadzić do sprzedaży telefon razem z planami abonamentowymi o nazwie Prime Data. Jak na razie nie ma żadnych konkretnych szczegółów i pozostaje to w sferze plotek, ale zapowiada się na to, że gigant chce dostarczać z telefonami paczkę danych na mocy współpracy z operatorem lub kilkoma opertorami. Obecnie mówi się o współpracy z amerykańskim AT&T.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że telefony Amazonu będą dostępne na wstępie wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Połączenie sprzedaży telefonu z planami taryfowymi może też sprawić, że sprowadzanie tego urządzenia na Stary Kontynent na własną rękę będzie miało jeszcze mniej sensu, niźli w przypadku tabletów Kindle Fire.