Amazon nie chce "latających deskorolek" w swoim sklepie

Prawdziwych latających deskorolek rodem z Powrotu do przyszłości kupić się nie da, ale można znaleźć wiele produktów symulujących taki gadżet. Amazon zdecydował się jednak przed samymi świętami wycofać wiele tzw. hoverbaordów ze sprzedaży ze względu na obawy związane z bezpieczeństwem.

Hoverboardem nazywa się latająca deskorolkę, z której korzystał Marty McFly w filmie Powrót do przyszłości. Ludzkości nie udało się jeszcze skonstruować takiego urządzenia działającego poza specjalnie przygotowanych do tego torem, ale w sklepach można znaleźć bardzo dużo urządzeń nazywanych przez sprzedawców właśnie hoverboard.

Gadżety z tej kategorii można nazwać elektronicznymi deskorolkami, a chociaż tak naprawdę nie latają, to cieszą się sporą popularnością. Wygląda jednak na to, że korzystanie z hoverboardów może okazać się niebezpieczne, a w obawie przed zagrożeniami urządzenia tego typu zostały usunięte ze sprzedaży w sklepie Amazon.

Amazon zdecydował się na usunięcie hoverboardów od wielu różnych producentów ze względu na doniesienia na temat ich samozapłonu. Ze względu na wadliwą konstrukcję elektroniczne deskorolki potrafiły stanąć w płomieniach. USCPSC, czyli amerykańska komisja Consumer Product Safety, odnotowała już 10 takich przypadków.

Te ciekawe gadżety uznane zostały za niebezpieczne

Te ciekawe gadżety uznane zostały za niebezpieczne

USCPSC nie wskazuje konkretnych marek, ale to wystarczyło by Amazon wycofał produkty ze swojej oferty i to w okresie przedświątecznym. W sprzedaży zostały hoverboardy tylko od kilku markowych producentów takich jak Hover X, Jetson i Sharper Image.

To zresztą nie koniec problemów producentów hoverboardów, bo coraz więcej linii lotniczych nie pozwala wnosić tych urządzeń na pokład samolotów z obawy o pożary wywołane słabej jakości akumulatorami.