Amazon: nowe tablety, podrasowany e-czytnik Paperwhite i inne nowości!

Inżynierowie odpowiedzialni za sprzęt Amazona z pewnością nie próżnowali od wielu miesięcy. Dzięki temu mieliśmy okazję poznać dzisiaj nowy czytnik e-booków oraz trzy nowe tablety. To jednak nie wszystko...


Kilka dni temu Amazon poinformował, że sprzedał już wszystkie egzemplarze tabletu Kindle Fire. Nieco wcześniej podobna historia spotkała tablet Kindle Touch. Z niecierpliwością czekaliśmy więc na dzisiejszą konferencję mając nadzieję, że poznamy następców wspomnianych gadżetów. Na szczęście Amazon przygotował dla swoich klientów znacznie więcej!

No, ale po kolei...

Kindle Paperwhite

Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje na temat nowego czytnika e-booków. Amazon przedstawił nam bowiem e-czytnik Kindle Paperwhite o następujących cechach:

- nowy podświetlany 6-calowy wyświetlacz cechujący się o 62% większą rozdzielczością (gęstość pikseli - 221 ppi) i większym o 25% kontrastem

- obsługa dotykiem realizowana dzięki technologii pojemnościowej, a nie jak poprzednio dzięki systemowi opartemu na podczerwieni

- brak fizycznych przycisków sterowania

- grubość 9,1 milimetra

- waga 222 gramy

- akumulator o żywotności...8 tygodni

- szybsze o 15% przewracanie stron

- funkcja analizująca szybkość czytasz i informująca na tej podstawie ile czasu pozostało do dokończenia rozdziału lub całej książki

Kindle Paperwhite

Kindle Paperwhite

Kindle Paperwhite dostępny będzie od pierwszego października w dwóch wersjach - WiFi i WiFi+3G. Pierwsza została wyceniona na 119 USD, natomiast za drugą trzeba zapłacić 60 USD więcej. Warto też dodać, że z darmowego dostępu do Internetu za pomocą 3G można będzie skorzystać w ponad 100 państwach.

Zwykły Kindle

Amazon postanowił pozostawić w ofercie zwykłą wersję Kindle bez podświetlenia. Poddana została ona jednak pewnym kosmetycznym usprawnieniom polegającym na dodaniu nowych czcionek, wyostrzeniu wyświetlanego tekstu oraz przyspieszeniu o 15% szybkości przewracania stron.

Usprawniony "zwykły" Kindle został wyceniony na 69 USD i trafi na rynek 14 września.

Dwa Kindle Fire HD

Podczas konferencji Amazon przedstawił również dwa nowe tablety - Kindle Fire HD.

Pierwszy z nich wyposażony został w 8,9-calowy wyświetlacz IPS o ogromnej rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, co daje nam gęstość na poziomie 254 pikseli na cal. Dla porównania, w przypadku ekranu Retina konkurencyjnego iPada trzeciej generacji parametr ten jest zaledwie o 10 ppi wyższy.

"Sercem" urządzenia jest dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4470. W jego wnętrzu zainstalowano ponadto dwa głośniki stereo (wspierają Dolby Digital Plus), kamerkę HD, moduł Bluetooth, wyjście HDMI oraz, co szczególnie podkreśla Amazon, dwie anteny WiFi (2,4 GHz, 5 GHz) mające zapewniać o 41% szybsze połączenia niż WiFi w nowym iPadzie.

8,9-calowy Kindle Fire HD z pamięcią 16 GB/32 GB został wyceniony na 299 USD/369 USD i trafi do sprzedaży 20 listopada. Urządzenie dostępne jest także w wersji obsługującej technologię 4G LTE i wyposażonej w 32 GB pamięci. Zastała ona wyceniona na 499 USD.

8,9-calowy Kindle Fire HD

8,9-calowy Kindle Fire HD

Drugi Kindle Fire HD jest mniejszy od poprzednika, gdyż oferuje do dyspozycji użytkownika 7-calowy ekran. Cechuje on się podobną specyfikacją z tą jednak różnicą, że pozwala na wyświetlanie obrazu w niższej rozdzielczości - 1280 x 800 pikseli. Cena tego tabletu (oferuje on również możliwość wyboru pomiędzy wersjami 16 GB i 32 GB) została ustalona na poziomie 199 USD/249 USD.

Nowy Kindle Fire

Jak podejrzewaliśmy, Amazon przedstawił również nową wersje wyprzedanego niedawno 7-calowego tabletu Kindle Fire. W porównaniu do poprzednika dysponuje on szybszym procesorem, dwukrotnie większą pamięcią RAM (1 GB) oraz dłuższym czasem pracy na baterii sięgającym 9 godzin. W sumie według deklaracji Amazona urządzenie to ma być o 40% szybsze od modelu z roku poprzedniego.

Nowy Kindle Fire

Nowy Kindle Fire

Co ważne, nowy Kindle Fire będzie oferowany w obniżonej cenie - 159 USD. Do sprzedaży trafi 14 września.

Kindle Free Time

Amazon poinformował również, że w przyszłym miesiącu udostępni usługę o nazwie Free Time. Dzięki niej rodzice będą mogli stworzyć osobny profil dla każdego ze swoich dzieci i ustalić w nim, do których treści będą one miały dostęp. Co więcej, możliwe będzie nawet ustawienie czasu dostępu.

Nowa usługa Amazona jest darmowa.

Podsumowanie

Konferencja Amazona nie zawiodła, gdyż zaprezentowano na niej wiele interesujących propozycji. Z pewnością przyjrzymy im się wkrótce dokładniej o czy z pewnością was powiadomimy.

Dokładną specyfikację nowych urządzeń znajdziecie już na stronie Amazona.

AKTUALIZACJA:

Zapraszam do obejrzenia filmu z konferencji Amazona:

Aktualizacja: 07 września 2012 09:17

Do artykułu dodałem film z konferencji.