Amazon odświeża Kindle'a - pojawia się Paperwhite w nowych kolorach

Amazon postanowił wprowadzić do sprzedaży nowe wersje kolorystyczne bestsellerowych czytników Kindle Paperwhite. Od teraz urządzenie kupimy w aż 4 kolorach.

Kindle Paperwhite to jedno z najważniejszych urządzeń sprzedawanych przez Amazon. Czytnik e-book'ów z wbudowanym podświetleniem, który znajduje się po środku gamy produktowej Kindle pomiędzy tańszym modelem Kindle, a droższymi Voyage oraz Oasis.

Nowe wersje kolorystyczne Kindle Paperwhite

Nowe wersje kolorystyczne Kindle Paperwhite

Użytkownicy na całym świecie pokochali Kindle Paperwhite za rewelacyjny ekran e-ink o wysokiej rozdzielczości, równomierne podświetlenie matrycy za pośrednictwem diód LED, niewielkie wymiary oraz niezwykle wytrzymałą baterię.

Zobacz również:

  • Jaki prezent na Dzień Matki do 100, 200 i 300 zł?
  • Dzień Matki 2023 - czytnik Kindle to nasz pomysł na naprawdę praktyczny prezent

Do dnia dzisiejszego Kindle Paperwhite sprzedawany był głównie w kolorze czarnym. Poprzednia generacja dostępna była również w kolorze białym. W lipcu 2019 roku najnowszy, wodoodporny Kindle Paperwhite otrzymał niewielką aktualizację - na rynku pojawił się czytnik w kolorze niebieskim - Twilight Blue.

Teraz Kindle Paperwhite sprzedawany jest w aż czterech wersjach kolorystycznych - czarnej, niebieskiej oraz dwóch nowych - śliwkowym oraz szałwiowym.

Amazon odświeża Kindle'a - pojawia się Paperwhite w nowych kolorach

Kindle Paperwhite w kolorze śliwkowym

Decydując się na nowego Kindle'a należy pamiętać, że w przeciwieństwie do poprzednich generacji najnowszy model niezależnie od wybranej wersji kolorystycznej posiada czarny front.

Poza zmianą kolory obudowy nadal mamy do czynienia z czytnikiem z 2018 roku. Amazon wprowadził wtedy na rynek mocno odświeżoną wersję Papewhite'a, która zaoferowała wodoodporność, 2 krotnie większą ilość wbudowanej pamięci masowej oraz kompatybilność z audiobookami.

Plecki Kindle Paperhite w nowych kolorach

Plecki Kindle Paperhite w nowych kolorach

Oficjalna cena Kindle Paperwhite na Amazon.de to 139,99 Euro za wersję z 8 GB pamięci masowej oraz 169,99 Euro za wersję z 32 GB wbudowanej pamięci masowej. Czytnik wysyłany jest do polski bez dodatkowych opłat. Na terenie naszego kraju działa także gwarancja producenta.

Chcesz kupić Kindle'a? Sprawdź, który model będzie dla Ciebie odpowiedni.

Sprawdź, ile kosztuje Kindle Paperwhite

Źródło: theverge.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: