Amazon ogłasza oficjalną datę prezentacji swojego smartfona

Jak wspominaliśmy o tym niejednokrotnie, Amazon przymierza się do wypuszczenia na rynek swojego własnego smartfona. Oficjalna data zaprezentowania urządzenia światu to 18 czerwca 2014.

Wszyscy chętni mogą wypełnić specjalny formularz, aby dostać zaproszenie na specjalną imprezę z tej okazji. Odbędzie się ona w Seattle, a o zaproszenie aplikować mogą zarówno zwykli klienci Amazona, jak też i dziennikarze czy deweloperzy. Strona z formularzem znajduje się TUTAJ. Firma podgrzewa atmosferę, prezentując krótki filmik, pokazujący reakcje ludzi na smartfona, którego jednak... nie widać ani przez sekundę.

Jako że nie podano żadnej oficjalnej specyfikacji urządzenia, warto podsumować, co wiadomo na ten temat z plotek i rozmaitych przecieków. Podobno wyświetlacz o przekątnej 4,7-cala ma być wykonany w technologii pozwalającej na oglądanie 3D bez specjalnych okularów. Smartfona napędzać ma procesor Qualcomm Snapdragon. Najciekawszą pogłoską na temat urządzenia Amazonu jest fakt zamontowania w plastikowej obudowie aż pięciu kamer - po jednej na każdym rogu i jedna nad ekranem. Już niedługo przekonamy się, ile w tym prawdy.

Zobacz również:

  • Amazon.pl - najlepsze promocje/oferty/wyprzedaże [3.12.2021]