Amazon oprócz czytników Kindle zaprezentował dziś nowe tablety Kindle Fire

Amazon zaprezentował dzisiaj dwa zupełnie nowe czytniki Kindle, ale do oferty dołączyły jeszcze dodatkowo odświeżone tablety Kindle Fire. W porównaniu do poprzednich modeli to naprawdę dopracowane i ciekawe urządzenia. Bardzo dobrze prezentuje się tablet dla dzieci z gwarancją obejmującą dowolne uszkodzenie, nawet mechaniczne.

Najciekawszą dzisiejszą nowością z perspektywy polskiego użytkownika są nowe czytniki, czyli model o prostej nazwie Kindle zastępujący w ofercie Kindle Classic i Kindle Touch oraz zupełnie nowy Kindle Voyage pozycjonowany jako jeszcze lepszy, niż Kindle Paperwhite. To jednak nie koniec nowości.

Do oferty Amazonu dołączyły też zupełnie nowe tablety Kindle Fire, które jednak ze względu na brak oficjalnego przedstawicielstwa firmy Jeffa Bezosa w Polsce nie są dla użytkowników z Polski zbyt ciekawym produktem w codziennym użyciu (chodzi głównie o brak dostępu do usług Amazonu oraz brak sklepu Google Play).

Zobacz również:

  • 10 dolarów od Amazona za twoje odciski palców
  • Android 13 w drodze! Ma już nawet swoją nazwę
Amazon oprócz czytników Kindle zaprezentował dziś nowe tablety Kindle Fire

Urządzenia są jednak na tyle ciekawe, że warto im się przyjrzeć, chociażby z ciekawości. Największym modelem w ofercie jest Kindle Fire HDX o ekranie długości 8,9 cala i rozdzielczości 2560 na 1600 pikseli. To urządzenie z górnej półki, które ma aspirację konkurować z iPadem Air. Nowy tablet napędzany jest przez procesor Qualcomm Snapdragon 805. Ofertę uzupełniają dwa budżetowe modele za 99 i 139 dolarów (6-calowy i 7-calowy model).

Najciekawszą propozycja z tego wszystkiego jest Kindle Fire HD Kids Edition, czyli droższy o 50 dolarów 6-calowy model wyposażony w treści dla najmłodszych oraz dodatkowe etui, które ma sprostać wszystkim wyzwaniom, jakie postawią przed nim dzieci. Nie tylko to urządzenie ma być wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale producent obiecał też wymienić sprzęt na nowy w razie wystąpienia jakiegokolwiek defektu - nawet jeśli powstanie on z winy użytkownika.

Zastanawiasz się czy tablet jest dobry dla dziecka? Polecamy ciekawy artykuł na ten temat.