Amazon ostro zabiera się za produkcję filmów

W 2010 zostało otwarte Amazon Studios, czyli oddział Amazonu odpowiedzialny za produkcję filmów i seriali. Ponieważ odniósł sukces - serial "Transparent" otrzymał dwa Złote Globy (dla najlepszego serialu oraz najlepszego aktora serialowego), firma zapowiada zwiększenie nakładów na tego typu produkcje.

W planie Amazonu jest co najmniej dwanaście dużych filmów w ciągu każdego roku. Wyprodukowane mają trafiać do kin, a w okresie od czterech do ośmiu tygodni później na Amazon Prime Instant Video. Jak widać, firma Bezosa idzie w ślady Hulu oraz Netflixa, które również mogą pochwalić się swoimi produkcjami. Z pewnością ucieszy to telewidzów, którzy dzięki tej rywalizacji będą mieć o wiele większy wybór materiałów. Wypada dodać, że Netflix także może pochwalić się Złotym Globem (za "House of Cards").

Amazon ostro zabiera się za produkcję filmów

Ekipa serialu "Transparent" odbiera Złote Globy

Jest jednak dość duża różnica między produkcją serialu a filmu kinowego. O ile serial gromadzi wierną publiczność, a ta wykupuje abonament i ogląda produkcję, o tyle filmy są inwestycją, która musi zarobić na siebie w krótkim czasie. Dlatego też Amazon najpierw chce podbijać kina, gdzie produkcję będą mieli okazję zobaczyć wszyscy chętni, a dopiero potem udostępniać ją w swoim płatnym serwisie. Firma zapowiada, że chce robić filmy z oryginalną fabułą, zapadającymi w pamięć postaciami, a zatrudni do tego zarówno uznanych, jak i początkujących twórców.


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10