Amazon otwiera sklep z drukiem 3D

Amazon zaczynał jako księgarnia internetowa, jednak od tego czasu znacznie poszerzył swoją ofertę. Najnowszą propozycją jest drukowanie 3D na życzenie klienta.

Jak głosi napis na stronie projektu - jest to "sklep przyszłości", a w aktualnej ofercie widzimy między innymi etui na dokumenty (ok. 108 złotych), opaski i pierścionki z napisami w alfabecie Braile'a (45-120 PLN) czy figurki z twarzami zamawiającego (ok. 90 PLN). Jak na razie dostępnych jest 20 produktów, jednak to dopiero początek tego typu działalności i z pewnością już wkrótce oferta znacznie wzrośnie. A jak to działa? Bardzo prosto - klient zainteresowany tego typu towarem wchodzi na jego podstronę, a tam ma do wyboru kupić gotowy wyrób lub spersonalizować go pod swoje potrzeby. W przypadku wspomnianych figurek otrzymuje się mnóstwo opcji, jak wybór skóry, włosów, kształtu brwi, itp. Przypomina to tworzenie postaci a la Sims czy gry rpg, jednak po zakończeniu kreacji postać ta nie żyje wirtualnym życiem, ale staje się realna dzięki drukarce 3D.

Amazon uruchomił ten sklep we współpracy z dwoma firmami - Mixee Labs oraz 3DLT. Są to jeszcze mniej znane firmy, które świadczą usługi związane z drukiem 3D. Dzięki współpracy Amazon poszerza swoją ofertę, partnerzy zyskują rozgłos, a klient ma więcej możliwości i wszyscy są zadowoleni. Jeśli po przeczytaniu tego tekstu zainteresowała kogoś tego typu oferta, może sprawdzić ją dokładnie TUTAJ.