Amazon pozwoli zadawać pytania autorom książek

Jeśli czytając książkę zastanawialiście się kiedyś dlaczego autor prowadzi fabułę w taki, a nie inny sposób, albo mieliście wątpliwości, co do tez, które przedstawia w swojej pracy naukowej, to Amazon przygotował rozwiązanie w sam raz dla was. Pisarzowi będzie teraz można szybko przedstawić nasze wątpliwości.

Użytkownicy czytnika Kindle firmy Amazon i inni zainteresowani będą teraz mogli skierować pytanie bezpośrednio do autora książki. Ten program interakcji między czytelnikiem i autorem nosi nazwę @author. Na razie jednak liczba pisarzy, którzy biorą udział w pierwszych testach jest niewielka.

Jak działa ten system? Czytając e-booka natrafiamy na interesujący nas fragment. Wtedy zaznaczamy go i wpisujemy @author (np. @tedDekker) oraz nasze pytanie. Następnie wybieramy opcję save&share. Wiadomość ta zostanie przesłana na konto danego autora w serwisie Twitter, a czytelnik zostanie powiadomiony mailowo o odpowiedzi pisarza.

Pytanie można zadać także ze strony autora biorącego udział w programie serwisu Amazon, gdzie umieszczona jest opcja Ask a question. W ten sposób można zadawać dłuższe pytania. Te wysyłane z czytnika Kindle podczas czytania e-booka mogą mieć maksymalnie 100 znaków.

Lista autorów biorących udział w beta testach programu @author znajduje się na specjalnej stronie w serwisie Amazon. Obecnie jest ich niewielu. W przyszłości lista ta może się wydłużyć, ale nie ma co liczyć na pytania do zmarłych autorów. Przynajmniej na razie.