Amazon prezentuje swój smartfon - Fire Phone

Amazon zapowiedział, że 18 VI zaprezentuje światu swojego smartfona i słowa dotrzymał. Zwie się on Fire Phone i wydaje się być ciekawą propozycją.

Użytkownik otrzymuje urządzenia o wyświetlaczu IPS 4,7-cala, pozwalającym na wyświetlanie obrazu w jakości HD. Co ciekawe, smartfon dostosowuje wyświetlanie obrazu do pozycji głowy użytkownika. Jest to możliwe dzięki kamerkom, umieszczonym w rogach telefonu. Fire Phone napędza czterordzeniowy procesor Qualcomm 2,2 GHz, korzystający z 2 GB RAM oraz zasilający układ graficzny Ardeno 330. Dostępne będą wersje z pamięcią wewnętrzną 32 lub 64 GB. Obojętnie od tego, każdy smartfon ma posiadać aparat 13 MPx.

Smartfon pokryty jest szkłem Gorilla Glass 3. Działa pod kontrolą odpowiednio zmodyfikowanego Androida, nazwanego Amazon Fire OS 3.5. Najbardziej rzucającą się w oczy różnicą jest zastąpienie standardowych widżetów i ikonek przez odpowiedniki Amazona. Na tej liście znajdziemy między innymi FireFly - jego funkcja polega na tym, że po zrobieniu zdjęcia jakiegoś obiektu aplikacja wyszukuje go w Amazonie i proponuje zakup po najlepszej cenie. Inna rzecz to ASAP - jeśli użytkownik obejrzy jakiś film w sieci, przygotowany zostanie dla niego podobny. Do tego dochodzi chmura Amazona, pozwalająca na przechowywanie multimediów użytkownika oraz oczywiście Prime - czyli serwis streamingowy firmy.

Jak na razie smartfon dostępny będzie na terenie USA w dwóch wersjach. Pierwsza - w abonamencie operatora AT&T, gdzie koszt urządzenia wyniesie 200 dolarów (600 złotych) za model z pamięcią 32 GB lub 300 dolarów (900 złotych) za 64 GB. Druga - bez abonamentu, a tu koszt jest już znacznie wyższy - 650 dolarów, czyli 1950 złotych.