Amazon prezentuje swój smartfon - Fire Phone

Amazon zapowiedział, że 18 VI zaprezentuje światu swojego smartfona i słowa dotrzymał. Zwie się on Fire Phone i wydaje się być ciekawą propozycją.

Użytkownik otrzymuje urządzenia o wyświetlaczu IPS 4,7-cala, pozwalającym na wyświetlanie obrazu w jakości HD. Co ciekawe, smartfon dostosowuje wyświetlanie obrazu do pozycji głowy użytkownika. Jest to możliwe dzięki kamerkom, umieszczonym w rogach telefonu. Fire Phone napędza czterordzeniowy procesor Qualcomm 2,2 GHz, korzystający z 2 GB RAM oraz zasilający układ graficzny Ardeno 330. Dostępne będą wersje z pamięcią wewnętrzną 32 lub 64 GB. Obojętnie od tego, każdy smartfon ma posiadać aparat 13 MPx.

Amazon prezentuje swój smartfon - Fire Phone

Smartfon pokryty jest szkłem Gorilla Glass 3. Działa pod kontrolą odpowiednio zmodyfikowanego Androida, nazwanego Amazon Fire OS 3.5. Najbardziej rzucającą się w oczy różnicą jest zastąpienie standardowych widżetów i ikonek przez odpowiedniki Amazona. Na tej liście znajdziemy między innymi FireFly - jego funkcja polega na tym, że po zrobieniu zdjęcia jakiegoś obiektu aplikacja wyszukuje go w Amazonie i proponuje zakup po najlepszej cenie. Inna rzecz to ASAP - jeśli użytkownik obejrzy jakiś film w sieci, przygotowany zostanie dla niego podobny. Do tego dochodzi chmura Amazona, pozwalająca na przechowywanie multimediów użytkownika oraz oczywiście Prime - czyli serwis streamingowy firmy.

Amazon prezentuje swój smartfon - Fire Phone

Jak na razie smartfon dostępny będzie na terenie USA w dwóch wersjach. Pierwsza - w abonamencie operatora AT&T, gdzie koszt urządzenia wyniesie 200 dolarów (600 złotych) za model z pamięcią 32 GB lub 300 dolarów (900 złotych) za 64 GB. Druga - bez abonamentu, a tu koszt jest już znacznie wyższy - 650 dolarów, czyli 1950 złotych.