Amazon rezygnuje z darmowej dostawy zakupów do Polski

Światowy gigant rynku e-commerce zdecydował się na likwidację promocji Free Super Saver Delivery dla kilku europejskich państw. Na liście krajów, które nie będą mogły uzyskać już rabatu zapewniającego darmową dostawę zakupionych artykułów, znalazła się też Polska.

Internetowy gigant Amazon nie jest oficjalnie obecny w naszym kraju. O wejściu firmy Jeffa Bezosa do Polski mówi się już od wielu lat, ale jak na razie światowy gigant e-commerce buduje u nas tylko centra logistyczne dostarczające produkty w inne rejony świata. Polacy mogą korzystać z usług firmy, ale zamawiać produkty muszą poprzez brytyjski interfejs sklepu. Do tej pory jednak nie było to zbyt dużym problemem.

Do tej pory bowiem nie dość, że można było robić w brytyjskim oddziale sklepu bez problemu zakupy z terytorium naszego kraju przy użyciu zwykłej polskiej karty płatniczej, to Polacy mieli też możliwość uzyskania rabatu w formie darmowej dostawy pod warunkiem, że całość zamówienia była droższa niż 25 funtów. Niestety, po 3,5 roku firma zdecydowała się na anulowanie tej promocji i za wysyłkę produktów do Polski trzeba będzie płacić niezależnie od wielkości zamówienia.

Zobacz również:

Amazon rezygnuje z darmowej dostawy zakupów do Polski

Cena za wysyłkę do naszego kraju nie będzie duża i ma wynieść 25 złotych. Podobnie wygląda to podczas zamawiania większych paczek na terenie naszego kraju, a Amazon znany jest przy tym z szybkości jeśli chodzi o realizację zamówienia. Niestety, z pewnością anulowanie promocji na darmową dostawę zaboli wielu Polaków, którzy regularnie robili tam zakupy. Podobne niemiłe zaskoczenie spotkało też klientów z takich krajów jak Belgia, Dania, Finlandia, Szwecja, Gibraltar, Islandia, Luksemburg, Portugalia i Holandia.

źródło: technologie.gazeta.pl