Amazon rusza z biblioteką na Kindle

Sklep Amazon poinformował o tym, że wprowadzi wypożyczalnie e-booków o nazwie The Kindle Owners' Lending Library. Ma być ona dostępna za darmo dla osób posiadających urządzenie Kindle, które korzystają z usługi Amazon Prime. Jej koszt wynosi 79 dolarów rocznie.

Książki będzie można wypożyczać na wszystkie czytniki Kindle. Tak więc korzystać z internetowej biblioteki będą mogli zarówno posiadacze modelu Touch jak i Kindle Fire. Co będzie w ofercie wirtualnej wypożyczalni?

Amazon zapowiada, że w ofercie będzie kilkadziesiąt tysięcy książek. Nie podano jednak informacji o konkretnych tytułach czy też autorach jacy znajdą się w portfolio biblioteki. Z nieoficjalnych informacji wynika, że początkowo ma być dostępnych ok. 5 tys. książek.

Zobacz również:

  • Nowe czytniki Kindle w drodze. Amazon szykuje niespodziankę!
  • Najlepsze promocje na czytniki e-booków [05.06.2021]

Limit wypożyczonych książek został ustalony na jeden tytuł miesięcznie, co budzi sporo kontrowersji. Liczba ta nie zadowoli z pewnością żadnego fana czytania, bowiem jest po prostu śmieszna. To nie koniec złych informacji. Z usługi jak na razie mogą skorzystać jedynie amerykańscy użytkownicy, jednakże Amazon nie wyklucza jej implementacji w pozostałych obszarach. Wszystko zależy od sukcesu The Kindle Owners' Lending Library.

Podobno Amazon osiągnął już porozumienie w sprawie wypożyczania z kilkoma wydawcami. Co sądzicie o najnowszym pomyśle giganta na rynku sklepów internetowych? Czy biblioteka e-booków miałaby jakąkolwiek rację bytu w Polsce?