Amazon szykuje Kindle Voyage, czyli następcę czytnika ebooków Kindle Paperwhite

Pojawiły się pierwsze wiarygodnie wyglądające przecieki dotyczące nowego czytnika ebooków od Amazonu, który ma zastąpić zaprezentowaną rok temu drugą generację Kindle Paperwhite. Nowe urządzenie ma pojawić się za kilka miesięcy pod nazwą Kindle Voyage.

Od premiery odświeżonego czytnika Kindle Paperwhite minął równo rok, a pierwsza generacja urządzenia o tej nazwie obecna jest w sprzedaży już dwa lata. Do tej pory Amazon skupiał się raczej na tabletach, przystawce do telewizora i smartfonie nieco zaniedbując rynek czytników ebooków.

Teraz pojawiły się jednak przecieki dotyczące urządzenia o nazwie Kindle Voyage, których źrodłem jest japońska i niemiecka wersja sklepu. Urządzenie ma być wyposażone w podświetlany, 6-calowy ekran o rozdzielczości 1440 na 1080 pikseli (300 PPI). Oprócz tego ma być wyposażone w czujnik, który pozwoli na dopasowanie jasności ekranu do warunków otoczenia. Oprócz tego Kindle Voyage ma być droższy i cieńszy od Kindle Paperwhite. Mogą pojawić się też przyciski zmiany strony.

Zobacz również:

  • Amazon: najlepsze promocje na urządzenia i akcesoria - aktualna oferta [15.09.2021]
  • Duża aktualizacja czytników Kindle! Nowy interfejs w drodze
Amazon szykuje Kindle Voyage, czyli następcę czytnika ebooków Kindle Paperwhite

Czy plotki się potwierdzą dowiemy się już w listopadzie, bo urządzenie ma zadebiutować oficjalnie właśnie w tym miesiącu. Możliwe też, że Amazon zaprezentuje następcę czytnika Kindle Classic, który nazywany jest często Kindle 4 (starsza, szara wersja) lub Kindle 5 (nowszy, czarny wariant). Ten czytnik miałby być wyposażony w ekran dotykowy. Ta druga plotka nie jest jednak zbyt wiarygodna, ponieważ Amazon miał już w swojej ofercie dotykowy czytnik bez podświetlenia, który debiutował właśnie razem z Kindle Classic. To urządzenie zostało wycofane ze sprzedaży po debiucie pierwszej generacji Paperwhite.

źródło: engadget.com