Amazon szykuje czterordzeniowy tablet. Apple powinno się bać!

Amazon zamierza jeszcze w tym roku wprowadzić na rynek swoje dwa pierwsze tablety - wynika z najnowszych "sieciowych" doniesień. Co istotne, jeden z nich ma oferować procesor wyposażony w cztery rdzenie.

Sprzedawany przez Amazona czytnik e-booków Kindle

Sprzedawany przez Amazona czytnik e-booków Kindle

Polecamy:

Zobacz też:

Według informacji podanych przez serwis Boy Genius Report, Amazon planuje wkroczyć na rynek tabletów z dwoma modelami. Pierwszy, którego kodowa nazwa brzmi Coyote, powinien pojawić się w sprzedaży w sierpniu i zaoferować dwurdzeniowy układ Nvidia Tegra 2. Drugi natomiast (jego kodowa nazwa to Hollywood; data premiery - prawdopodobnie grudzień) będzie się mógł pochwalić czterordzeniowym układem Project Kal-El.

Warto przypomnieć, że Nvidia zaprezentowała układ Kal-El (Tegra 3) w lutym na Mobile World Congress. Nowy chip zdolny jest do dekodowaniem filmów w rozdzielczości 1440p, co z pewnością idealnie prezentowałoby się na przedstawionym ostatnio przez Samsunga 10-calowym wyświetlaczu LCD oferującym rozdzielczość 2560 x 1600 pikseli (być może więc nowy czterordzeniowy tablet Amazona będzie właśnie z takiego korzystał). Co więcej, według Nvidii chipy Kal-El powinny też przyczynić się do wydłużenia czasu pracy tabletów na baterii nawet do 12 godzin.

Według różnych źródeł nowe tablety Amazona będą pracowały pod kontrolą mocno zmodyfikowanego Androida. Niestety nie jest jasne, o którą jego wersję chodzi. Warto tu też przypomnieć, że Amazon uruchomił niedawno dwa "androidowe" serwisy - sklep z aplikacjami i muzyczny serwis Amazon Cloud.

Jeżeli informacje o planowanym wejściu Amazona na rynek tabletów są prawdziwe, może okazać się, że Apple przybędzie nowy bardzo groźny konkurent, który dysponuje ogromną serwisową infrastrukturą oferująca dostęp do muzyki, filmów, aplikacji i wielkiej biblioteki e-booków.

Czy gigant z Cupertino powinien się obawiać konkurencji ze strony Amazona? Jak sądzicie?