Amazon szykuje czterordzeniowy tablet. Apple powinno się bać!

Amazon zamierza jeszcze w tym roku wprowadzić na rynek swoje dwa pierwsze tablety - wynika z najnowszych "sieciowych" doniesień. Co istotne, jeden z nich ma oferować procesor wyposażony w cztery rdzenie.

Sprzedawany przez Amazona czytnik e-booków Kindle

Polecamy:

Zobacz też:

Według informacji podanych przez serwis Boy Genius Report, Amazon planuje wkroczyć na rynek tabletów z dwoma modelami. Pierwszy, którego kodowa nazwa brzmi Coyote, powinien pojawić się w sprzedaży w sierpniu i zaoferować dwurdzeniowy układ Nvidia Tegra 2. Drugi natomiast (jego kodowa nazwa to Hollywood; data premiery - prawdopodobnie grudzień) będzie się mógł pochwalić czterordzeniowym układem Project Kal-El.

Warto przypomnieć, że Nvidia zaprezentowała układ Kal-El (Tegra 3) w lutym na Mobile World Congress. Nowy chip zdolny jest do dekodowaniem filmów w rozdzielczości 1440p, co z pewnością idealnie prezentowałoby się na przedstawionym ostatnio przez Samsunga 10-calowym wyświetlaczu LCD oferującym rozdzielczość 2560 x 1600 pikseli (być może więc nowy czterordzeniowy tablet Amazona będzie właśnie z takiego korzystał). Co więcej, według Nvidii chipy Kal-El powinny też przyczynić się do wydłużenia czasu pracy tabletów na baterii nawet do 12 godzin.

Zobacz również:

  • Jaki prezent na Dzień Matki do 100, 200 i 300 zł?
  • Dzień Matki 2023 - czytnik Kindle to nasz pomysł na naprawdę praktyczny prezent

Według różnych źródeł nowe tablety Amazona będą pracowały pod kontrolą mocno zmodyfikowanego Androida. Niestety nie jest jasne, o którą jego wersję chodzi. Warto tu też przypomnieć, że Amazon uruchomił niedawno dwa "androidowe" serwisy - sklep z aplikacjami i muzyczny serwis Amazon Cloud.

Jeżeli informacje o planowanym wejściu Amazona na rynek tabletów są prawdziwe, może okazać się, że Apple przybędzie nowy bardzo groźny konkurent, który dysponuje ogromną serwisową infrastrukturą oferująca dostęp do muzyki, filmów, aplikacji i wielkiej biblioteki e-booków.

Czy gigant z Cupertino powinien się obawiać konkurencji ze strony Amazona? Jak sądzicie?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: