Amazon szykuje się do otwarcia prawdziwego sklepu

Amazon to potęga e-handlu, jednak sieć przestała mu już wystarczać, ponieważ przymierza się do otwarcia pierwszego "fizycznego" sklepu. Ma on znajdować się w Nowym Jorku.

Jak podawałem wczoraj, marka Amazona zyskała w przeciągu ostatniego roku na wartości aż o 25% i jest na piętnastym miejscu najcenniejszych marek świata. Jak podaje The Wall Street Journal, sklep Amazona będzie znajdować się niedaleko Empire State Building i będzie pełnić nie tylko funkcję placówki handlowej, ale również magazynu giganta handlu internetowego. Jak podają źródła TWSJ, sklep ma być eksperymentem, a jeżeli się powiedzie - być może pojawi się cała sieć tego typu placówek. A jak będą one działać?

Amazon szykuje się do otwarcia prawdziwego sklepu

Magazyn Amazona

Zasada jest prosta - klient zamawia towar przez internet, a następnie może go odebrać osobiście w sklepie. Pozwoli to od razu sprawdzić na miejscu, czy jest on zgodny z opisem na stronie i jak prezentuje się jego stan faktyczny (czy nie ma uszkodzeń, itp.), a w tym samym miejscu będzie się dokonywać wymiany wadliwych towarów oraz ich zwrotu. Sklep Amazonu ma posłużyć firmie także do promocji produktów wydawanych z logiem firmy, jak Fire TV, Fire Phone czy e-readery i tablety. Jak wynika ze statystyk, w USA 93,5% transakcji handlowych dokonywanych jest fizycznie, a 6,5% online, więc nic dziwnego, że i Amazon chciałby kawałek z tego większego tortu.

Zobacz również:

  • Darmowa dostawa w Amazon - co warto kupić?
  • Johnson&Johnson zapłaci 230 mln dolarów kary za opioidy w lekach
  • Tani oczyszczacz powietrza - promocje i wyprzedaże październik 2021