Amazon szykuje smartfon z czterema kamerkami i interfejsem 3D

Amazon zamierza wprowadzić do oferty własny smartfon dysponujący czterema kamerkami pozwalającymi na skorzystanie z interfejsu 3D - wynika z doniesień serwisu TechCrunch

Już od dłuższego czasu nie mieliśmy żadnych doniesień na temat prac Amazona nad własnym smrtfonem. Dzisiaj mam okazję naprawić to "niedopatrzenie" dzięki serwisowi TechCrunch, który twierdzi, że amerykańska firma pracuje nad dwoma smartfonami - tanim modelem dysponującym oprogramowaniem podobnym do tego, które znajdziemy w tabletach Kindle Fire (FireOS) oraz modelem droższym (jego kodowa nazwa to Smith) wspierającym technologię 3D.

3D będzie, ale nie takie, jak myślicie

Już jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, z których wynikało, że Amazon pracuje nad "trójwymiarowym" smartfonem wykorzystującym  technologię znaną np. z modelu LG Swift 3D. W doniesieniach TechCrunch co prawda również czytamy o technologii 3D, lecz nie chodzi tutaj o ekran stwarzający wrażenie głębi. W zamian za to smartfon ma dysponować czterema kamerkami umieszczonymi w rogach, które będą śledzić wzrok użytkownika oraz ruchy jego głowy. Dzięki temu będzie on mógł korzystać z trójwymiarowego interfejsu przesuwając i obracaąc jego elementy.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na sprzęt dla fotografów [Aktualizacja 24.10.2021]

Czy to możliwe, aby Amazon szykował coś takiego?

Zastosowanie czterech kamerek pracujących tylko po to, abyśmy mogli pobawić się trójwymiarowym interfejsem wydaje mi się raczej mało prawdopodobne ze względu na baterię smartfona, która przecież ma mocno ograniczoną pojemność. Ponadto jest jeszcze kwestia dodatkowych kosztów i pytanie, czy za takie wodotryski konsument byłby w stanie zapłacić.

Obecnie nie ma więc nic pewnego na temat smartfonowych planów Amazona. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że w pojawiających się do tej pory spekulacjach cały czas przewija się technologia 3D, wydaje się całkiem możliwe, że amerykańska firma zamierza w takiej, czy innej formie z niej skorzystać.