Amazon szykuje własną konsolę. Trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku

W Sieci pojawiły się informacje, z których wynika, że Amazon szykuje własną konsolę do gier.

Amazon szykuje własną konsolę. Trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku

Ouya

Kilka dni temu Amazon otworzył w Wielkiej Brytanii sklep (na razie jest on w fazie beta) zajmujący się cyfrową dystrybucją gier dla komputerów PC i Mac. Jak wynika z doniesień serwisu GameInformer, największy detalista internetowy ma jednak znacznie poważniejsze plany dotyczące rynku gier, które nie dotyczą tylko ich sprzedaży, ale również...budowy własnej konsoli.

Serwis twierdzi ponadto, że gadżet, nad którym pracuje już podobno Amazon, będzie najprawdopodobniej korzystał z mocno zmodyfikowanego Androida i trafi do sprzedaży tuż przed oczekiwanym przez miliony Amerykanów tzw. Czarnym Piątkiem (rozpoczyna sezon zakupów na Gwiazdkę). Oczywiście, gdyby tak się faktycznie stało, z pewnością byłyby to bardzo nie na rękę firmom Sony i Microsoft, które szykują się do rynkowej premiery konsol PlayStation 4 i Xbox One.

Zobacz również:

  • Amazon: najlepsze promocje na urządzenia i akcesoria - aktualna oferta [15.09.2021]
  • Android 12 - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [20.09.2021]
  • Gry z PS4, w które musisz zagrać na PS5

Czy taka konsola ma szansę odnieść sukces?

Wydaje się, że są na to szanse. Warto tutaj bowiem przypomnieć, że tania androidowa konsola Ouya (na zdjęciu), która w końcu niedawno trafiła do oferty Amazona, została wyprzedana w zaledwie kilka godzin. Dla jasności należy jednak dodać, że niestety nie wiemy, o jakiej liczbie egzemplarzy możemy tutaj mówić.