Amazon ujawnia ceny odtwarzaczy Zune HD

Sklep internetowy Amazon.com ujawnił ceny multimedialnych odtwarzaczy Microsoftu - Zune HD. Urządzenia są znacznie tańsze od obecnie dostępnych w sprzedaży iPodów touch.

Ranking PC Worlda - odtwarzacze MP3.

Amazon ujawnia ceny odtwarzaczy Zune HD

Ceny Zune HD według Amazona

W sklepie internetowym Amazon.com pojawiła się strona oferująca opcję przedsprzedaży (niestety, póki co, nie można z niej skorzystać) nadchodzących odtwarzaczy multimedialnych Microsoftu - Zune HD.

Można na niej przeczytać, że dostępne w dwóch wersjach urządzenie (o pojemności 16 GB i 32 GB) będzie kosztowało, odpowiednio, 220 USD i 290 USD. Oznacza to, że będzie ono dużo tańsze od swojego czołowego konkurenta - iPoda touch - za którego obecnie trzeba zapłacić o 79 USD (16 GB) i 109 USD (32 GB) więcej (wg cennika sklepu).

Niestety nie wiadomo dokładnie kiedy nowy sprzęt pojawi się w sprzedaży. Dużo źródeł wskazuje jednak, że nastąpi to 8 września. Warto również dodać, że Apple planuje odświeżyć iPoda touch jesienią tego roku.

Zapraszamy także do zapoznania się z żądaniami akcjonariuszy, którzy chcą aby Microsoft zaprzestał produkcji odtwarzacza Zune oraz z dokładniejszymi informacjami na temat specyfikacji Zune HD.

Aktualizacja: 12 sierpnia 2009 08:01

Pracownicy sklepu internetowego Best Buy ujawnili zdjęcia pudełek odtwarzaczy Zune HD. Można na nich znaleźć informację, która jednoznacznie wskazuje, że urządzenia pojawią się w sprzedaży 15 września.