Amazon w Poznaniu bez większych problemów z rekrutacją pracowników

Amazon nie spodziewa się problemów z zatrudnieniem pracowników w magazynie w podpoznańskich Sadach. Część z nich będzie jednak dowoził za darmo z powiatów, w których panuje wysokie bezrobocie.

Amerykański Amazon zamierza uruchomić nowe centra logistyczne pod Wrocławiem i Poznaniem. Od kilku miesięcy trwa rekrutacja pracowników. Najpierw zatrudniona została kadra kierownicza, natomiast niedawno rozpoczęły się poszukiwania pracowników produkcyjnych.

Stawki zaproponowane przez amerykańskiego giganta zostały przez wielu z Was wyśmiane. Niektórzy zauważali jednak, że w naszym kraju znajdą się z pewnością osoby, dla których oferta Amazona będzie zbawienna. Dzisiaj wiemy już jak przebiega rekrutacja do pracy w magazynie w podpoznańskich Sadach, który ma zacząć działać za około dwa tygodnie:

- Amazon nie spodziewa się problemów ze znalezieniem kadry

- zgłosiło się ponad 1,5 tys. kandydatów

Amazon zmuszony jednak został, co z pewnością ujął we wcześniejszych kalkulacjach, do zapewniania darmowych autobusów, które będą dowozić pracowników z miejsc oddalonych od centrum logistycznego nawet o 70 kilometrów. Dlaczego? Dlatego, że w Poznaniu jest najniższe w kraju bezrobocie. Część osób, które szukają pracy w Amazonie, pochodzi więc z powiatów borykających się z wysokim bezrobociem przekraczającym w niektórych przypadkach 20 procent.