Amazon wchodzi do Polski! Kiedy wystartuje polska odsłona sklepu?

Amerykański gigant potwierdził dzisiaj, że trwają prace nad uruchomieniem oficjalnej polskiej odsłony największego sklepu na świecie.

amazon w polsce

Na tę wiadomość czekaliśmy bardzo długo. Pomimo tego, że w Polsce od lat znajdują się magazyny Amazonu zaopatrujące znaczną część Europy, to nie mogliśmy liczyć na rodzimą odsłonę witryny największego sklepu na świecie. Oczywiście wciąż mogliśmy zamawiać produkty z europejskich portali, np. z Amazon.de (który dodatkowo wyświetlany jest w języku polskim), jednak to wciąż nie to samo co zamawiać w rodzimym sklepie? Dlaczego? Pomijając już język, to na Amazon.pl będziemy mogli kupić towary bezpośrednio od polskich przedsiębiorców. Oznacza to m.in., że ceny również będą dostosowane do polskiego rynku.

Amazon.pl - kiedy ruszy sklep w Polsce?

Przedstawiciele amerykańskiego giganta nie ujawnili jeszcze kiedy dokładnie wystartuje strona sklepu Amazon.pl. Jednak już od dzisiaj przedsiębiorcy, planujący sprzedaż za pośrednictwem Amazon nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, mogą rejestrować swoje konta na specjalnej stronie.

Dzisiejsze ogłoszenie z pewnością ucieszy wielu użytkowników. Samemu Amazonowi pozwoli to natomiast umocnić się w czołówce amerykańskich inwestorów naszym kraju. Amerykańska Izba Handlowa ogłosiła w 2020 r., że Amazon jest największym amerykańskim pracodawcą w kraju i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem. Obecnie firma zatrudnia w Polsce ponad 18 tysięcy osób. Biorąc pod uwagę plany związane z otworzeniem sklepu Amazon.pl i dziesiątego centrum logistycznego w Świebodzinie, śmiało możemy założyć, że liczba ta znacząco wzrośnie w nadchodzących miesiącach.

Zobacz również: Jak dobrze radzi sobie Xbox? Microsoft podał wyniki, będziecie zaskoczeni