Amazon: we Wrocławiu można zarobić od 12,50 zł brutto

Pracownicy na stanowiskach produkcyjnych zatrudnieni w centrach logistycznych pod Poznaniem i Wrocławiem zarobią od 12,50 zł brutto na godzinę.

Gdy miesiące temu usłyszeliśmy o planach Amazona dotyczących budowy ogromnych centrów logistycznych pod Poznaniem i Wrocławiem wiele osób miało nadzieję, że poza możliwością znalezienia pracy można będzie również zarobić naprawdę przyzwoite pieniądze. Dzisiaj wiemy już, że tak nie będzie.

Ile konkretnie?

W połowie czerwca Amazon rozpoczął drugi etap rekrutacji szukając 200 osób na stanowisko lidera zespołu. Wówczas też dowiedzieliśmy się, że w centrum pod Wrocławiem mogą one zarobić 16 zł brutto za godzinę, natomiast w centrum pod Poznaniem 16,25 zł brutto.

"Potwierdziło się. 16 zł za godzinę ( 2700 brutto ) Śmiech na sali !!!!!! To będzie faktycznie obóz pracy." - ten i podobne jemu komentarze pojawiły się wówczas pod informującym o tym artykułem.

Dzisiaj wiemy już też, ile będą zarabiali pracownicy na stanowiskach produkcyjnych:

- od 12,50 zł brutto we Wrocławiu

- od 13,00 zł brutto w Poznaniu

Dodatkowo pracownikom przysługiwać ma premia wynosząca do 15% standardowego wynagrodzenia oraz ubezpieczenie na życie i prywatna opieka medyczna.

Nowe centra logistyczne pod Wrocławiem i Poznaniem Amazon zostaną uruchomione we wrześniu i październiku.