Amazon wprowadza Kindle Format 8 do swoich nowych e-czytników

Amazon wprowadzi do e-czytników Kindle obsługę HTML5 i CSS3. Kindle Format 8 (KF8) zastąpi dotychczasowy format Mobi i pozwoli ulepszyć doświadczenie czytania m.in. komiksów na Kindle Fire.

Kindle Format 8

KF8 ma zastąpić dotychczasowy format Mobi 7. Sprawi to, że czytanie książek na e-czytnikach Kindle Touch oraz na tablecie Kindle Fire bardziej będzie przypominać teraz doświadczenie czytania książek papierowych.

KF8 - nowy format, nowe możliwości

Kindle Format 8 doda aż 150 nowych możliwości formatowania obrazu. Książki będą się teraz prezentować o wiele ładniej, a wygoda czytania będzie większa. Zwłaszcza dzieci skorzystają na tej aktualizacji - interaktywne książeczki będą teraz bardziej atrakcyjne.

Zobacz również:

  • Nowe czytniki Kindle w drodze. Amazon szykuje niespodziankę!

KF8 nie dla starych Kindle z klawiaturą

Niestety jest też zła wiadomość. KF8 najprawdopodobniej nie będzie kompatybilny ze starszymi wersjami Kindle. Amazon zapowiedział, że niedługo zaktualizuje narzędzia wydawnicze, które pozwolą wydawcom konwertować e-książki do nowego formatu. Z kolei tytuły stworzone w KF8 będą wstecznie kompatybilne i będą działać na Kindle z Mobi 7.

Amazon KF8 ucieszy miłośników komiksów

Dodanie HTML5 i CSS do nowych Kindle to dobra decyzja firmy Amazon - zwłaszcza mogą na tym zyskać czytelnicy komiksów na Kindle Fire. Szkoda tylko, że Amazon nie pomyślał o starych Kindle.