Amazon wykupuje nazwy domen, które... obrażają Amazon

Amazon to potężna firma, a co za tym idzie - chce być traktowana przez wszystkich poważnie. Aby nikomu nie wpadł do głowy pomysł na stworzenie strony anty-amazonowej, postanowiła uderzyć pierwsza i wykupić nazwy domen obrażających Amazon.

Warto zauważyć, że takich domen jak dotąd nie było, tak więc nazwy musiały zostać wynalezione przez pracowników któregoś z działów giganta. Dziś zarejestrował on nazwę strony: amazonsucks.com, a jak można to sprawdzić poprzez WhoIs, nieco wcześniej zarejestrowano także takie nazwy domen jak: screwamazon.com, amazonstinks.com, a nawet fuckamazon.com. Jak widać Amazon nie dopuści do tego, aby powstała jakaś krytykująca go witryna.

Trzeba jednak przyznać, że nie są to wszystkie potencjalnie obraźliwe nazwy związane z Amazonem, tak więc dla kreatywnych twórców pozostaje jeszcze spore pole do popisu. Myślę, że firma zaoszczędziła by czasu swoim pracownikom, gdyby ogłosiła konkurs na najlepsze adresy tego typu, a następnie wykupiła wszystkie zebrane propozycje.