Amazon wykupuje nazwy domen, które... obrażają Amazon

Amazon to potężna firma, a co za tym idzie - chce być traktowana przez wszystkich poważnie. Aby nikomu nie wpadł do głowy pomysł na stworzenie strony anty-amazonowej, postanowiła uderzyć pierwsza i wykupić nazwy domen obrażających Amazon.

Warto zauważyć, że takich domen jak dotąd nie było, tak więc nazwy musiały zostać wynalezione przez pracowników któregoś z działów giganta. Dziś zarejestrował on nazwę strony: amazonsucks.com, a jak można to sprawdzić poprzez WhoIs, nieco wcześniej zarejestrowano także takie nazwy domen jak: screwamazon.com, amazonstinks.com, a nawet fuckamazon.com. Jak widać Amazon nie dopuści do tego, aby powstała jakaś krytykująca go witryna.

Amazon wykupuje nazwy domen, które... obrażają Amazon

Trzeba jednak przyznać, że nie są to wszystkie potencjalnie obraźliwe nazwy związane z Amazonem, tak więc dla kreatywnych twórców pozostaje jeszcze spore pole do popisu. Myślę, że firma zaoszczędziła by czasu swoim pracownikom, gdyby ogłosiła konkurs na najlepsze adresy tego typu, a następnie wykupiła wszystkie zebrane propozycje.

Zobacz również: