Amazon zaprezentuje własną usługę streamingową już w przyszłym roku

Według najnowszych wieści Amazon jest zafascynowany Google Stadia i ma w planach własną usługę streamingującą gry.

Amazon, choć wciąż jest kojarzony jako największy na świecie sklep internetowy, to zajmuje się wieloma innymi rzeczami. Amerykański gigant posiada już własną platformę streamingującą filmy i serial - Prime Video, oddział zajmujący się tworzeniem gier - Amazon Game Studios, a jak donosi redakcja serwisu CNET, już w przyszłym roku poznamy usługę związaną ze streamingiem gier.

Włodarze Amazonu są ponoć zafascynowani nową formą dystrybucji gier i nie chcą przegapić idealnego momentu do wejścia na ten wciąż dziewiczy rynek. Przyszłoroczna prezentacja nowej usługi ma spowodować, że firma nie będzie w tyle za dotychczasowy liderami - Google, Microsoftem i Sony. Sugeruje się, że Amazon cały czas rekrutuje doświadczonych pracowników z dużych firm produkujących gry (m.in. z Microsoftu), którzy mają wesprzeć zespół pracujący nad platformą streamingującą.

Z całą pewnością Amazon ma dostatecznie dużo funduszy, aby przygotować taką usługę, jednak pieniądze nie zawsze są gwarantem sukcesu. Najdobitniej pokazuje to historia wspomnianego już Amazon Game Studios. Oddział zajmujący się tworzeniem gier dla spółki istnieje już od 2012 i tak naprawdę wciąż nie wyprodukował żadnego istotnego tytułu. Co poskutkowało licznymi zwolnieniami. Ostatnią nadzieją dla studia wydaje się być "rewolucyjna" produkcja z gatunku MMO - New World, ale do jej premiery jeszcze daleka droga.

źródło: cnet.com