Amazon zaskoczył wszystkich i prezentuje nowe czytniki Kindle oraz Kindle Voyage

Wczoraj w sieci pojawiły się pierwsze przecieki na temat nowych czytników e-booków od Amazonu. Nie minął dzień od informacji na temat nowego Kindle Voyage oraz następcy Kindle Classic, a firma Jeffa Bezosa oficjalnie zapowiedziała nowe urządzenia, z których jedno wchodzi do sprzedaży od razu.

We wczorajszych przeciekach na temat nowych czytników pojawiła się informacja na temat listopadowej daty premiery Kindle Voyage. Teraz okazuje się, że czytnik będący następcą Kindle Paperwhite trafi do sprzedaży jeszcze wcześniej, bo a październiku. Razem z nim zadebiutuje czytnik o nazwie po prostu Kindle, który zastępuje w ofercie modele Kindle Classic i Kindle Touch

Podstawowym modelem Kindle w ofercie Amazonu będzie teraz urządzenie o 6-calowym, dotykowym ekranie o rozdzielczości 800 na 600 pikseli. Producent wyposażył go w procesor taktowany zegarem 1 GHz, czyli nieco szybszym niż w przypadki Classic. Czytnik ma 4GB pamięci oraz wymiary 169 x 119 x 10,2 mm przy wadze 191 gram. Cena czytnika wzrosła w porównaniu z modelem Classic - 99 dolarów, zamiast 89 dolarów w podstawowej wersji.

Znacznie ciekawiej prezentuje się Kindle Voyage, czyli zupełnie nowy czytnik w ofercie Amazonu. Jest to jeszcze lepiej wyposażony model, niż Kindle Paperwhite. Sprzęt cechować będzie podświetlany ekran o przekątnej 6-cali i rozdzielczości 1440 na 1080 pikseli. To, co odróżnia go od Paperwhite to ekran umieszczony na tej samej płaszczyźnie, co obudowa oraz czujnik oświetlenia automatycznie dopasowujący moc podświetlenia ekranu do warunków.

Wymiary Kindle Voyage to 162 x 115 x 7,6 mm przy wadze 180 gram w wersji Wi-Fi oraz 188 gram dla modelu 3G. Cena modelu Wi-Fi to 219 dolarów, a wersji 3G 289 dolarów. Urządzenie będzie dostępne pod koniec października.