Amazon zatrudni nawet 15 tysięcy Polaków. Powstaną trzy centra logistyczne

Amazon otworzy w Polsce trzy ogromne centra logistyczne, w których znajdze pracę 6 tysięcy stałych pracowników. Kolejne 9 tysięcy będzie zatrudniał np. w okresach przedświątecznych.

Amazon to największy internetowy sklep na świecie. Jak donosi Puls Biznesu, podjął on w poprzednim tygodniu decyzję (poinformował już o niej kancelarię premiera i resort gospodarki) o przeniesieniu dystrybucji z Niemiec do trzech ogromnych centrów logistycznych zlokalizowanych w okolicach Wrocławia i Poznania (dwa kolejne trafią do Czechów). Powinny one ruszyć w przyszłym roku i dać zatrudnienie 6 tysiącom Polaków, która to liczba okresowo będzie zwiększana o 9 tysięcy.

Biorąc pod uwagę liczbę etatów (maksymalnie nawet 15 tysięcy) będziemy więc świadkami realizacji rekordowego pod tym względem projektu w historii Polski.

Zobacz również:

  • Amazon.pl - najlepsze promocje/oferty/wyprzedaże [3.12.2021]
  • Microsoft: Bill Gates wysyłał niestosowne maile do pracownicy

W Amazonie popracujemy jak w Google, czy Facebooku?

Oczywiście, że nie. Chodzi bowiem przecież o pracę w magazynach, tyle, że bardzo nowoczesnych i ogromnych. Warto też przypomnieć, że to właśnie w niemieckich centrach logistycznych Amazona dochodziło w tym roku do wielu strajków pracowników skarżących się na złe warunki pracy oraz niskie zarobki.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się dokładniej, na czym polega praca w centrum logistycznym Amazona, zachęcam do lektury np. tego artykułu.