Amazon zwiększa produkcję tabletu Kindle Fire

Zapotrzebowanie na Kindle'a Fire jest tak wysokie, że Amazon postanowiło wyprodukować dodatkowy milion tych urządzeń. Jest to pierwszy tablet multimedialnym stworzony przez tę firmę. Na rynku ukaże się 15 listopada, ale już teraz można składać na niego zamówienia.

Kindle Fire
Kindle Fire nie oferuje najbardziej wydajnej konfiguracji sprzętowej ani najnowszego oprogramowania. Wyposażono go w dysk o pojemności 8 GB bez możliwości jej rozszerzenia kartami pamięci. Nie ma aparatu fotograficznego ani łączności 3G, a jego system operacyjny to Android 2.3 przygotowywany z myślą o smartfonach. Mimo to, jego niska cena (199 dol.) oraz ułatwienia dostępu do towarów Amazon.com w zupełności wystarczają klientom w USA.

28 września, dzień prezentacji nowego tabletu, okazał się rekordowy pod względem liczby zamówionych urządzeń z serii Kindle. Było ich więcej niż podczas zeszłorocznego szczytu związanego ze świętami. Nic więc dziwnego, że Amazon ma spore nadzieje, co do zbliżającego się świątecznego sezonu zakupowego. Amerykanie na liście najbardziej pożądanych prezentów wymieniają tablety.

Zobacz również:

  • Nowe czytniki Kindle w drodze. Amazon szykuje niespodziankę!

Kidnle Fire nie jest jedynym nowym urządzeniem zaprezentowanym niedawno przez Amazon. Firma pokazała także nowe czytniki e-booków Kindle i Kidnle Touch, które także powinny zyskać nabywców w okresie świątecznym. W trzecim kwartale Amazon miał przychody rzędu 10,88 mld dolarów, co oznacza wzrost o 44 procent w ujęciu rocznym. Jego zyski spadły jednak o 73 procent do 63 mln dolarów.