Ambitne plany Lenovo. Firma pracuje nad składanym tabletem z elastycznym ekranem

Większość topowych producentów myśli o koncepcji smartfonów ze składanym elastycznym ekranem. Tymczasem Lenovo chce przenieść tę koncepcję do kategorii tabletów. Za dostarczenie panelu OLED do tego ambitnego projektu miałoby być odpowiedzialne LG.

Elastyczny ekran OLED

Według najnowszych doniesień koreańskich mediów, Lenovo rozważa wykorzystanie koncepcji elastycznego ekranu OLED w konstrukcji tabletu. Ich zdaniem pomysł ma o wiele większe szanse powodzenia, niż w przypadku smartfonów. Co ciekawe, tę opinię potwierdzają również przedstawiciele LG Display, firmy odpowiedzialnej za dostarczenie elastycznych ekranów OLED.

Jeśli chodzi o pomysł Lenovo, dotyczy on urządzenia o całkiem sporej przekątnej ekranu - 13 cali. To przestrzeń, którą oferują już ultrabooki oraz mniejsze laptopy. Po złożeniu takiego urządzenia w zależności od proporcji ekranu mielibyśmy w ręku gadżet, który da się już w miarę swobodnie nosić ze sobą. Oczywiście, warto pamiętać, że w przypadku tabletu będziemy do niego zaglądać zdecydowanie rzadziej, niż ma to miejsce w smartfonie.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 29.07.2021]
  • iPhone 12s/13 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki [02.08.2021]

Wszystko to na razie i tak jest pieśnią przyszłości. Druga połowa przyszłego roku to czas, w którym Lenovo może liczyć na dostawy elastycznych ekranów OLED od LG Display. Do tej pory światło dzienne mogą już ujrzeć pierwsze smartfony ze składanymi ekranami. Wtedy ostatecznie przekonamy się o kwestii użyteczności takiego rozwiązania.