America's Army: True Soldiers w drodze na Xboksa 360

Red Storm ogłosił, iż pracuje nad kolejną częścią serii America's Army. Gra będzie nosić podtytuł True Soldiers i zadebiutuje na jednej z konsol nowej generacji. Z dotychczasowych informacji wynika, że będzie to wyłącznie Xbox 360.

Za takim rozwiązaniem przemawia kilka argumentów. Przede wszystkim, zespół posiada duże doświadczenie w tworzeniu gier na Xboksa 360. Przypomnijmy, że ekipa stworzyła takie produkcje jak GRAW i GRAW 2. Drugim powodem jest popularność konsoli, która jak na razie świetnie radzi sobie w konfrontacji z PLAYSTATION 3 i .

True Soldiers oparta będzie na enginie GRAW 2. Autorzy oddali do dyspozycji graczy pięć klas postaci - strzelec, grenadier, auto-rifleman, snajper oraz przywódca grupy. Jeśli chodzi o dostępne uzbrojenie, to będzie ono takie same jak w poprzednich częściach, czyli oparte na autentycznym wyposażeniu żołnierzy amerykańskich.

Do gry zostaną dodane dwa ważne elementy. Pierwszy z nich to Raven UAV - bezzałogowy samolot rozpoznawczy z zainstalowaną kamerą, który kontroluje zespół znajdujący się poza misją. Drugi to Blue Force Tracker umożliwiający nanoszenie informacji z Raven UAV'a na mapę w czasie rzeczywistym.

Red Storm obiecuje wspaniały tryb dla pojedynczego gracza i zaawansowany multiplayer. W multi będzie dostępna np. kampania składająca się z ośmiu misji dla maksymalnie 16 graczy. Inny z trybów zwany "Competitive Training" polegać będzie na testowaniu współpracy zespołu w nagłych sytuacjach. Wszystkie działania mają być nagradzane punktami doświadczenia.

America's Army True Soldiers nie ma jeszcze oficjalnej daty wydania. Pierwsze plotki wskazują termin premiery na wrzesień bieżącego roku.