Amerykanie i Europejczycy nie chcą telewizorów 3D

Badanie jednej z firm analitycznych zdecydowanie przeczy entuzjastycznemu podejściu wielu producentów do rozwiązań 3D. Okazuje się, że użytkownicy nie posiadają i na razie nie chcą posiadać telewizorów z technologią stereoskopową.

3D zadomowiło się już w kinach i wkroczyło do świata komputerowej rozrywki. Trzecim etapem miała być ekspansja na rynku telewizorów. Niestety okazuje się, że użytkownicy nie są zainteresowani tą technologią.

Grupa analityczna Nielsen opublikowała dane dotyczące zakupu i planów kupna telewizorów z technologią 3D w 2011 roku. Okazuje się, że zaledwie 26% z 27-tysięcznej grupy badanych planuje nabyć taki odbiornik. 21% zastanawia się nad kupnem, a 52% nie jest zainteresowanych takimi telewizorami.

Szczególna niechęć panuje wśród Europejczyków i Amerykanów. Zaledwie 6% mieszkańców Starego Kontynentu "na pewno kupi takie urządzenie". Kolejne 9% zastanawia się nad tym. W Ameryce Północnej statystyka wygląda jeszcze gorzej. 6% ankietowanych bierze pod uwagę możliwość nabycia odbiornika 3D, z czego jedynie 3% zrobi to na pewno.

Najbardziej otwarci na tę technologię są natomiast mieszkańcy Ameryki Łacińskiej i Azji - chęć zakupu telewizorów 3D wyraża ponad 30% respondentów. Z badań przeprowadzonych przez Nielsena, CTAM i CBS Vision wynika, że mieszkańcy tych kontynentów są najbardziej otwarci na nowe technologie. Europejczycy i Amerykanie, mimo pozytywnych reakcji po obejrzeniu materiałów 3D, ciągle wolą poczekać na rozwój sytuacji. Kluczowy jest też dla nich brak dostatecznej ilości programów telewizyjnych wspierających tę technologię.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: