Amerykanie rezygnują z telewizorów? Tego nie było od 20 lat...

Liczba telewizorów w amerykańskich domach zmalała po raz pierwszy od 20 lat. Badania przeprowadzone przez 2 firmy - Nielsen i DEG jasno wskazują winowajcę takiego stanu rzeczy - internet.


Nielsen w swoim raporcie donosi, że liczba posiadanych przez Amerykanów TV spadła z 98,9 proc. gospodarstw domowych do 96,7 proc. Jako powód spadku uznaje się kryzys gospodarczy oraz treści w internecie. Część Amerykanów po prostu stwierdziła, że telewizor nie jest im już potrzebny i wystarczy im jedynie komputer.

Branża DVD ma problemy

Tymczasem firma DEG ogłosiła dane ze sprzedaży płyt DVD i Blu-ray w USA. Nie jest dobrze. O 20 proc. spadła sprzedaż płyt DVD w pierwszym kwartale 2011 roku. Spadły też zyski z klasycznych wypożyczalni. Tymczasem, o 33 proc. wzrosły zyski internetowych serwisów VoD takich jak Netflix.

Zobacz również:

  • Joe Biden: cyberwojna doprowadzi do prawdziej wojny. Kogo z kim?
  • Recenzja: TCL seria C72+ - zobacz nasz wideo test telewizora QLED TV
  • Nowy film ze Scooby Doo i Chojrakiem

Wielki potencjał VoD czyli filmy z internetu

VoD wystartowało na dobre dopiero w 2010 roku, ale widać już jak duży potencjał ma wideo na życzenie w internecie. Nie dziwi wiec fakt, że giganci z Hollywood chcą wprowadzać filmy 2 miesiące po premierze m.in. na YouTube.

Źródło: WhatHiFi