Amerykańscy operatorzy telefonii komórkowej odraczają płatności

Amerykanie odraczają płatności za abonament na 60 dni bez dodatkowych opłat.

Operatorzy komórkowi często zyskują negatywną opinię ze względu na drogie połączenia z obsługą klienta, podnoszenie cen i zawiłe umowy. Na szczęście czasami mają oni dobre intencje. W Polsce w związku z pandemią koronawirusa Orange rozdaje darmowe 10 GB pakiety ważne do 31 marca 2020 roku. W Stanach Zjednoczonych najwięksi operatorzy komórkowi posunęli się o krok dalej.

Amerykańscy operatorzy telefonii komórkowej odraczają płatności

Źródło: pcworld.com

W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 w Stanach Zjednoczonych najwięksi operatorzy komórkowi tacy, jak T-Mobile, AT&T, Verizon i Sprint zdecydowali się do udostępnienia swoim abonentom zwiększonych pakietów danych oraz złagodzenia praktyk rozliczeniowych.

Zobacz również:

  • T-Mobile ze specjalną ofertą walentynkową! Smartfony tańsze o 300 zł!
  • Tani zestaw w T-Mobile: smartfon Xiaomi Mi 11 Lite 5G ze smartwatchem

Amerykańskie sieci komórkowe doskonale zdają sobie sprawę, że ich rola w obliczu pandemii koronawirusa jest ogromna. Ruch sieciowy stale wzrasta, a odseparowani od siebie ludzie wykorzystują telefony komórkowe, aby się porozumiewać.

Z tego właśnie powodu stworzoną wspólną inicjatywę o nazwie Keep Americans Connected Pledge.

Zgodnie z jej założeniami amerykańscy operatorzy telefonii komórkowej zobowiązują się na kolejne 60 dni do:

  • Niezaprzestania świadczenia usług dla klientów indywidualnych i małych firm z powodu ich niezdolności do płacenia rachunków z powodu zakłóceń spowodowanych pandemią koronawirusa
  • Zniesienia wszelkich opłat za zwłokę w opłacaniu rachunków dla klientów indywidualnych oraz małych firm
  • Umożliwienia korzystania z wszystkich posiadanych hotspotów Wi-Fi bez opłat

Inicjatywa ta została zapoczątkowania 14 marca 2020 roku przez prezesa Federalnej Komisji Łączności Stanów Zjednoczonych Ajit'a Pai.

W chwili obecnej do inicjatywy przystąpiło AT&T, Verizon Wireless oraz Sprint. T-Mobile jeszcze bardziej zaangażowało się w działania prospołeczne i oferuje klientom nieograniczony dostęp do internetu na smartfonie z wyłączeniem roamingu oraz dodatkowe 20 GB na tethering.

Sprawdź, ile kosztuje jeden z najpopularniejszych smartfonów ostatnich miesięcy - Samsung Galaxy A50.

Źródło: androidpolice.com