Amerykańska armia i wirtualna rzeczywistość

Żołnierze piechoty służący w amerykańskiej armii doczekali się modernizacji swojego sprzętu treningowego. Teraz mogą oni sprawdzić swoje umiejętności w symulatorze, który wygląda prawie tak samo jak kultowa gra Counter Strike.

Firma Quantum3D pochwaliła się dostarczeniem ulepszonego sprzętu treningowe dla żołnierzy służących w piechocie US Army.

ExpeditionDI, bo taką nosi on nazwę, składa się z wyświetlaczy montowanych na hełmach żołnierzy, które pokazują obraz wirtualnego pola bitwy w rozdzielczości 1280x1024. Odpowiednie czujniki śledzą ruch głowy każdego żołnierza i przenoszą go do cyfrowego świata. Całość uzupełnia zestaw słuchawkowy, bateria, którą można wymienić nawet w warunkach polowych, wytrzymały komputer oraz broń przygotowana do działania w wirtualnej rzeczywistości.

Zobacz również:

  • Samsung uruchamia iTest. Przetestuj Androida na iPhonie! Jak to działa?

System od Quantum 3D potrafi nawet ocenić czy wybrany żołnierz stoi, klęczy czy leży na ziemi. Urządzenia noszone przez poszczególnych żołnierzy komunikują się z centralnym komputerem bezprzewodowo, co ułatwia przeprowadzanie symulacji. Te wyglądają zaś prawie tak samo jak kultowa gra Counter Strike co udowadnia materiał filmowy przygotowany przez Quantum 3D.