Amerykańska armia i wirtualna rzeczywistość

Żołnierze piechoty służący w amerykańskiej armii doczekali się modernizacji swojego sprzętu treningowego. Teraz mogą oni sprawdzić swoje umiejętności w symulatorze, który wygląda prawie tak samo jak kultowa gra Counter Strike.

Firma Quantum3D pochwaliła się dostarczeniem ulepszonego sprzętu treningowe dla żołnierzy służących w piechocie US Army.

ExpeditionDI, bo taką nosi on nazwę, składa się z wyświetlaczy montowanych na hełmach żołnierzy, które pokazują obraz wirtualnego pola bitwy w rozdzielczości 1280x1024. Odpowiednie czujniki śledzą ruch głowy każdego żołnierza i przenoszą go do cyfrowego świata. Całość uzupełnia zestaw słuchawkowy, bateria, którą można wymienić nawet w warunkach polowych, wytrzymały komputer oraz broń przygotowana do działania w wirtualnej rzeczywistości.

System od Quantum 3D potrafi nawet ocenić czy wybrany żołnierz stoi, klęczy czy leży na ziemi. Urządzenia noszone przez poszczególnych żołnierzy komunikują się z centralnym komputerem bezprzewodowo, co ułatwia przeprowadzanie symulacji. Te wyglądają zaś prawie tak samo jak kultowa gra Counter Strike co udowadnia materiał filmowy przygotowany przez Quantum 3D.