Amerykańska armia zamawia elastyczne wyświetlacze OLED

Zainteresowanie elastycznymi wyświetlaczami OLED rośnie. Pierwszą partię tychże zamówiła amerykańska armia, która zamierza przetestować je i ocenić. Żołnierze będą je nosili jako opaski na rękę.

W chwili obecnej nie można jeszcze mówić o masowych zamówieniach na nowoczesną technologię, ale jeśli pozostanie ona w kręgu zainteresowań amerykańskiej armii, to potencjalny lukratywny kontrakt na pewno przyczyni się do jej rozwoju. Firmie Universal Display Corporation udało się porozumieć z armią Ameryki Północnej, która złożyła zamówienie na osiem elastycznych wyświetlaczy OLED, które zostały wbudowane w opaskę na nadgarstek żołnierza. Same urządzenia nie szokują parametrami. Ich ekrany mają rozmiar 4,3" i rozdzielczość 320x240.

Według planów amerykańskiego Departamentu Obrony, sprzęt od Universal Display Corporation ma zademonstrować potencjał lekkiego, cienkiego urządzenia do komunikacji. W trakcie testów polowych wyświetlacze przekazywały żołnierzom informacje pochodzące z różnych źródeł, a nawet materiał wideo nadawany w czasie rzeczywistym przez bezzałogowy pojazd latający. W przyszłości urządzenia tego typu mają zmniejszać zagrożenie ze strony dowolnego wroga oraz usprawniać działanie jednostek znajdujących się na polu bitwy. Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie armia amerykańska mogłaby złożyć zamówienie na większą ilość podobnego sprzętu. Jej przedstawiciele wydali jedynie krótki komunikat, w którym mówi się o dalszej ocenie przydatności tego sprzętu i kolejnych testach.