Amerykański Verizon zajmie się sprzedażą OnePlus'a 8 z 5G

Amerykański operator Verizon zamierza wprowadzić do sprzedaży OnePlus'a 8 z modemem obsługującym sieć 5G. Jak wyglądać będzie dalsza współpraca z T-Mobile?

Amerykański portal Android Police dotarł do wewnętrznej dokumentacji operatora Verizon, z której wynika, że smartfon OnePlus 8 zostanie wprowadzony do sprzedaży w wersji z modemem 5G. Telefon komórkowy ma być kompatybilny z siecią mmWave rozwijaną przez Verizon.

Amerykański Verizon zajmie się sprzedażą OnePlus'a 8 z 5G

To pierwszy raz w historii, kiedy jakikolwiek smartfon OnePlus'a znajdzie się w ofercie tego operatora.

W sieci już wcześniej pojawiały się informacje, ze Verizon zamierza wprowadzić do sprzedaży smartfony OnePlusa w bliżej nieokreślonym czasie. Teraz wiadomo, że operator sprzedawać będzie nadchodzącego OnePlus'a 8. Nie posiadamy jednak informacji, o jaki wariant smartfona chodzi. Prawdopodobnie Verizon zdecyduje się na sprzedaż mniejszego modelu, który wyciekł już do sieci.

Dotychczas OnePlus sprzedawał swoje urządzenia Amerykańskiemu oddziałowi T-Mobile, ale nie wiadomo, czy współpraca będzie kontynuowana w 2020 roku.

W chwili obecnej nie wiemy, kiedy urządzenie zostanie zaprezentowane i trafi do regularnej sprzedaży. OnePlus 8 przeszedł już proces certyfikacyjny i dostarczany będzie z oprogramowaniem pozwalającym na skorzystanie z VoLTE, hotspotów Wi-Fi i wszystkich innych funkcji dostępnych u operatora Verizon.

Źródło: androidpolice.com