Amerykański departament obrony szuka nowych hackerów

Amerykańskie siły powietrzne znalazły nietypowe źródło nowych rekrutów. Jest nim doroczna konferencja Defcon poświęcona bezpieczeństwu, odbywająca się od dziś (6 sierpnia) do soboty w Las Vegas.

Płk Michael Convertino odwiedził ubiegłoroczną konferencję Defcon i znalazł tam około 60 dobrych kandydatów do wojskowych i cywilnych etatów w tej instytucji. Źródło okazało się na tyle dobre, że zdecydował skorzystać z niego ponownie.

Na siostrzanej konferencji Black Hat, podczas dyskusji panelowej płk. Michael Convertino, dowódca 318. Grupy Informacyjnej Amerykańskich Sił Powietrznych powiedział: "Moim głównym zadaniem jest rekrutacja. Mamy wiele wakatów, wolnych etatów, których nie możemy wypełnić". Agencje federalne dopiero zaczynają doceniać społeczeństwo hackerów. Gdy Jim Christy, szef działu rozpoznawania technologii przyszłości w amerykańskim Departamencie Obrony gościł swoją pierwszą dyskusję panelową "Spotkaj się z agentem federalnym" na konferencji Defcon w 1999r, był jedną z dwóch osób na scenie. Podczas obecnej konferencji, może liczyć na pomoc kilku tysięcy pracowników.

Tymczasem w Polsce w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego trwają prace nad powołaniem struktury do zwalczania zagrożeń w Internecie.

Więcej na Computerworld.pl.