Amerykańskie prezenty

W tym roku Amerykanie zamierzają wydać na świąteczne zakupy tyle samo co w ubiegłym roku. A zakupy te zrobią w większości w sklepach tradycyjnych, a nie internetowych.

Według najnowszego raportu Accenture, nawet groźba ewentualnego ataku terrorystów na centra handlowe nie powstrzyma amerykańskich konsumentów przed poszukiwaniem wyprzedaży. 44% wyda przed Świętami tyle samo pieniędzy co rok temu, czyli między 200 a 499 USD. Dla 45% ewentualne oferty specjalne będą decydowały o wydawanej sumie. 43% respondentów stwierdziła, że z powodu złej sytuacji ekonomicznej będzie zwracać baczniejszą uwagę na wszelkiego rodzaju promocje. Zdaniem Angeli Selden z Accenture, tegoroczny okres przedświąteczny będzie obfitował w promocje handlowe, bowiem sklepy, które chcą przyciągnąć najwięcej klientów będą musiały zaoferować im specjalne ceny.

Zaskakujące wydaje się, jeśli wziąć pod uwagę lęk przed terroryzmem, iż aż 83% badanych wybierze sklep tradycyjny a nie wirtualny. Tylko 11% zdecydowanie wybrało zakupy przez Internet. 43% respondentów nie planuje kupować on-line więcej niż rok temu, a 67% spośród tej grupy stwierdziło, że po prostu woli tradycyjne sklepy. Jedna czwarta ankietowanych zamierza kupować przez Internet więcej niż w ubiegłym roku, głównie dlatego, że jest to forma wygodniejsza oraz można w Sieci znaleźć więcej ofert promocyjnych. 11% chce aby kupione on-line prezenty były wysyłane bezpośrednio do osób obdarowywanych.

Zobacz również:

  • Testujemy oprogramowanie do automatyzacji w Bitrix24

Na podstawie badania Accenture, przeprowadzonego on-line na próbie 1436 osób, od 22 do 30 października 2001.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: