Amerykańskie sądy eliminują producentów programów do ripowania płyt. Pierwsza ofiara: DVDFab

Czarne chmury nadciągają na Amerykanów, którzy chcieliby skopiować, lub przekonwertować na inny format zawartość legalnie kupionej płyty DVD/Blu-ray.

Zgodnie z amerykańską ustawą DMCA (Digital Millennium Copyright Act) tworzenie technologii do ripowania płyt DVD/Blu-ray wymagającego omijania antypirackich zabezpieczeń jest zabronione. Popiera to bardzo przemysł filmowy, który stara się walczyć z twórcami takich rozwiązań i który odniósł właśnie w tym zakresie znaczący sukces. TorrentFreak opublikował bowiem kilka dni temu kopię nakazu wydanego przez sąd federalny w Nowym Jorku przeciwko producentowi oprogramowania DVDFab. Sprawa wszczęta została na wniosek konsorcjum stojącego za technologią Advanced Access Content System (AACS) odpowiedzialną za chronienie płyt przed nieautoryzowanym kopiowaniem.

"Grupa DVDFab na swojej stronie otwarcie zachwala nielegalne obejście atrybutów przez DVDFab Software reklamując m.in., że jej produkty usuwają zabezpieczenia Blu-ray i mogą usunąć wszystkie znane zabezpieczenia AACS przed kopiowaniem" - możemy przeczytać w złożonej przez AACS skardze.

Wydany przez sędziego Vernona S. Brodericka dokument nakazuje:

- zajęcie domen DVDFab (DVDFab.com i DVDFab.net)

- zaprzestanie współpracy z producentem DVDFab (dostawcy hostingu, e-usługodawcy, banki, dostawcy płatności)

Oznacza to więc, że chińska firma została potraktowana jak pirat. Ponadto wyrok ten stanowić może początek szerokiej akcji eliminowania twórcó podobnych rozwiązań, co przełoży się na utrudnienie Amerykanom kopiowania na własny użytek należących do nich legalnie kupionych płyt DVD/Blu-ray.

DVDFab pobierzecie z naszego serwera.