Amiga, Atari, Commodore i inne legendarne maszyny: zapraszamy na Retro Komp!

Dzisiaj rozpoczyna się w Gdańsku wspaniała impreza o nazwie Retro Komp. Jeżeli posiadasz kolekcję starych komputerów, lub konsol, którą chciałbyś się pochwalić, pakuj ją i przyjeżdżaj: miejsca i prądu nikomu nie powinno zabraknąć!

Retro Komp 2012 to spotkanie kolekcjonerów retro komputerów i konsol. Otwarcie imprezy, która będzie miała miejsce w Scenie Muzycznej GAK, zaplanowano na 10:00, natomiast jej koniec na 18:00.

"Serdecznie zapraszamy: dawnych posiadaczy, sympatyków oraz byłych i obecnych użytkowników komputerów powstałych w końcowych dekadach XX wieku na retrospektywne i nostalgiczne spotkanie z maszynami z dawnych lat." - piszą organizatorzy zlotu.

Podczas oglądania wystawionych eksponatów z pewnością niejednemu zakręci się łezka w oku na widok tak legendarnych maszyn (często mocno unowocześnionych), jak Atari, Amiga, Commodore, MSX, Nintendo, SEGA, Timex, czy ZX Spectrum. Zwiedzający mogą ponadto uczestniczyć w kilku przygotowanych przez organizatorów prezentacjach:

- na temat możliwości rozbudowy wybranych modeli

- na temat najnowszego oprogramowania muzycznego (DigiBooster 3)

- na temat alternatywnych i nowoczesnych systemów operacyjnych dla komputerów Amiga (np. MorphOS)

oraz zdobyć nagrodę biorąc udział w w zmaganiach Łamaczy Joystick'ów na dużym ekranie.

"Zachęcamy posiadaczy retro komputerów do przyłączenia się do imprezy z własnym sprzętem - miejsca oraz prądu nikomu nie zabraknie! Zaprezentuj unikat ze swojej kolekcji!" - czytamy na stronie scenamuzyczna.pl.

Ile to kosztuje?

Naprawdę niewiele: bilet został wyceniony na jedyne 3 zł. Ponadto wstęp wolny przewidziano dla osób, które zechcą zaprezentować swój "retro-sprzęt".